• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Netrukus JAV bus pradėta masinė specialiosioms tarnyboms skirtų kišeninių kompiuterių su GSM/GPRS ryšio funkcija gamyba. Tačiau juose įdiegtos pokalbių bei duomenų šifravimo ir biometrinio identifikavimo galimybės pravers ne tik slaptiesiems agentams ir generolams.

REKLAMA
REKLAMA

Naujoviškas bendrovių IBM ir “Consumer Direct Link” (CDL) sukurtas kišeninis komunikacijų įrenginys “Paron MPC”, kuriame integruotos mobiliojo telefono, kišeninio kompiuterio bei biometrinio atpažinimo įrenginio funkcijos, jau yra bandomas JAV karinėse oro pajėgose, Gynybos departamente ir Nacionalinio saugumo administracijoje. CDL prezidentas Cuong Do teigia, kad šis kišeninukas yra orientuotas į labai apibrėžtą rinkos segmentą ir turėtų paplisti FTB, CŽV, Slaptojoje tarnyboje bei kitose federalinėse agentūrose, kuriose turi būti užtikrintas maksimalaus saugumo režimas.

REKLAMA

“Paron MPC” dėka supaprastės darbuotojų patekimo į saugomus federalinių įstaigų pastatus, juose esančias patalpas su skirtingo saugumo lygio režimais bei kitas griežto lankytojų tapatybių tikrinimo reikalaujančias darbo vietas procedūros. Užuot nuolat nešiojęsi asmens tapatybės korteles ir kaišioję jas į duryse įmontuotus skaitytuvus, darbuotojai galės išsiimti iš kišenės savo “Paron MPC” įrenginį. Duris atrakins - jei tam žmogui apskritai leidžiama pro jas įeiti - biometrinis įrenginys. Padėjus nykštį ant “Paron MPC” įrengto pirštų atspaudų skenerio “akies” užšifruoti asmens duomenys bevieliu ryšiu pasieks serverį, bus sulyginti su duomenų bazės informacija, ir konkrečiam asmeniui bus suteikta (arba atsakyta) norima prieiga - atsivers užrakintos durys, bus pasiekiami reikiami dokumentai ar kompiuterių sistemos.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip atrodo slaptiesiems agentams skirtas kišeninukas iš arčiau? Jis yra 137x78x21 mm dydžio, sveria 250 g. “Paron MPC” valdo “Linux” operacijų sistema (2.4.x branduolys)- pasak įrenginio kūrėjų, ji teikia daugiau lankstumo sinchronizuojant darbą su serveriu. Įrenginys turi spalvinį (16 bitų) 320x240 taškų ekraną lietimui jautriu paviršiumi, dviejų dažnių tipų (900/1800 ir 900/1900 MHz ) GSM/GPRS ryšio modulį, 206 MHz “Intel” SA - 1110 procesorių, 32 (arba 64 MB) darbinės ir 32 MB “flash” atminties, bevielio “Bluetooth” ryšio, RS232 ir USB jungtis, pirštų atspaudų skenerį, šifravimo procesorių CDL-82 pokalbiams bei duomenims koduoti. Iš programinės įrangos ypatumų minėtina “Linux” GUI aplinka, “IPSec” VPN protokolas ir saugumo algoritmai, IBM DB2E duomenų bazių ir “Websphere” serverio įranga, “Opera” naršyklė, el. pašto programa, PDA aplikacijų rinkinys bei efektyvesnio baterijos naudojimo priemonės.

Įdomu, kad šis įrenginys, kuris bent jau kaina - maždaug 500 JAV dol. - neišsiskiria iš kitų panašaus pobūdžio rinkoje siūlomų PDA produktų - gali praversti ne tik slaptųjų tarnybų veikloje. Nors išoriškai “Paron MPC” neatrodo labai patrauklus, IBM ir CDL tikisi, kad jame įdiegtos biometrinės apsaugos ir pokalbių bei duomenų šifravimo priemonės sudomins verslo subjektus - pavyzdžiui, bankus ir kitas įmones, kurių kasdienėje veikloje būtinas padidintas saugumas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų