“Microsoft” bendrovės pirmininkas Billas Gatesas, sakydamas įžanginę kalbą Las Vege (JAV) prasidėjusios tarptautinės parodos CES lankytojams, pristatė artimiausioje ateityje pasirodysiančius “nuovokius” rankinius laikrodžius bei kitus buitinės elektronikos įrenginius, kurie pakeis žmonių gyvenimą per artimiausiąjį “skaitmeninį dešimtmetį”.
B. Gatesas pademonstravo pirmuosius vadinamąją SPOT (Smart Personal Objects Technology) technologiją naudojančius įrenginių prototipus. Pasak “Microsoft” įkūrėjo, SPOT suteikia galimybę paversti kasdienio naudojimo buitinius prietaisus “protingesniais”.
Pirmieji iš daugybės tokių prietaisų bus rankiniai laikrodžiai, kurie ne tik rodys laiką, bet ir pateiks naujienas, orų prognozes, informuos apie eismo situaciją mieste bei teiks kitokią vartotojams svarbią informaciją. Trys gerai žinomi rankinių laikrodžių gamintojai - “Citizen”, “Fossil” ir “Suunto” - jau pasirašė susitarimus pradėti tokių laikrodžių gamybą. Iki šio rudens jie turėtų pasiekti JAV parduotuves. B. Gatesas taip pat pristatė nešiojamąjį daugialypės terpės grotuvą “Media2Go”, kuris kuriamas kartu su “Intel”. Įrenginys turi 10 cm dydžio ekraną ir kietąjį diską fotografijoms, vaizdo bei garso įrašams saugoti.
Savo kalboje CES atidarymo proga B. Gatesas pabrėžė, kad “nuovokieji” buitinės elektronikos įrenginiai yra viena svarbiausių “Microsoft” strategijos dalių. Kompanijos vizijose visa namų buitinė įranga, pradedant asmeniniais kompiuteriais ir baigiant siuvimo mašinomis, bus prijungta prie interneto ir galės “susikalbėti” tarpusavyje. Pasak B. Gateso, iki šio dešimtmečio pabaigos vartotojai galės viską atlikti naudodami įvairiausius “nuovokius” įrenginius, o “Wi-Fi” bevielio interneto ryšio tinklai bus visuose “skaitmeniniuose” namuose ir darbo vietose. Tačiau SPOT technologijos nešiojamųjų įrenginių ryšys bus pagrįstas ne “Wi-Fi”, o FM radijo signalais. Pavyzdžiui, FM bangas priimantis rankinis laikrodis galės pateikti naujausią akcijų kainą ir pranešimus apie eismo spūstis. Kiekvienas laikrodis turės asmeninį identifikatorių ir tik jis galės priiminėti vartotojo užsisakytą informaciją. B. Gateso žodžiais, tokie laikrodžiai tėra tik pradinis “nuovokumo” koncepcijos pavyzdys praktikoje.