Sraigtasparnių eksportu į šalis, susijusias su terorizmu, kaltintos bendrovės "Avia Baltika" vadovai atsisakė atvykti į pirmadienį surengtą laikinosios parlamentinės tyrimo komisijos posėdį, o vietoj savęs atsiuntė advokatą.
Komisijos pirmininkės Rasos Juknevičienės teigimu, advokatas neatsakė į komisijos narių klausimus, elgėsi arogantiškai, kaltino komisiją neteisėtu tyrimu.
"Matyt, įmonė turi, ką slėpti", - BNS sakė R.Juknevičienė, komentuodama tai, jog "Avia Baltika" vadovai nesutiko atvykti į komisijos posėdį.
Praėjusiais metais Lietuvos įmonė "Avia Baltika" buvo apkaltinta, jog pažeidė Jungtinių Tautų Sudanui paskelbtą ginklų, amunicijos ir atsarginių dalių embargą, eksportuodama į jį 2001 metų vasarą ir 2002 metų sausį du sraigtasparnius "Mi-8T".
Valstybės saugumo departamento (VSD) atstovų teigimu, dėl šio eksporto susirūpinimą UR ministerijai pareiškė kai kurių NATO valstybių diplomatai.
Įmonės "Avia Baltika" vadovai pareiškė, jog sraigtasparniai buvo civilinės paskirties ir eksportuodama juos bendrovė nepažeidė tuomet galiojusių įstatymų.
Po minėto NATO valstybių diplomatų kreipimosi pernai priimtomis įstatymo pataisomis ir poįstatyminiais aktais buvo sugriežtinta strateginių prekių eksporto tvarka, o Seimas sudarė laikinąją komisiją kontroliuojamų prekių eksporto problemoms ir su tuo susijusios sraigtasparnių remonto bendrovės "Avia Baltika" veiklai ištirti.
Komisija savo išvadas Seimui turi pateikti kovą.
"Aš manau, kad tyrimas vyksta sėkmingai ir jis tikrai buvo vertingas", - BNS sakė R.Juknevičienė.
"Avia Baltika" pagarsėjo ir kaip viena dosniausių kandidatų rėmėjų per praėjusius prezidento rinkimus. Rinkimus laimėjusiam Liberalų demokratų partijos lyderiui Rolandui Paksui ji paaukojo 1 mln. litų.
BNS