Tai įžymybės, kurios nėra profesionalai mados srityje, tačiau turi didelį autoritetą ir netgi įtakoja mados industrijos tendencijas. Kas jos ir kaip joms tai pavyksta?
Šios įžymybės turi gebėjimą pajusti mados tendencijas dar prieš jų pristatymą ant podiumo. Jokios mistikos nėra: įdėmiai stebint mados pasaulio cikliškumą, galima iš anksto nujausti pasikeitimus. Todėl mados ikonomis pirmiausia tampa manekenės: mados industrijos mechanizmas joms sukasi tiesiog prieš akis. Be to, topmodeliai su mados tendencijomis susipažįsta anksčiau nei kiti ir stengiasi kažką pritaikyti sau.
Galima apibendrinti, kad šiandien madoje vyrauja asmenybės kultas. Tiksliau - itin skirtingų asmenybių kultas. Tačiau koks bebūtų įdomus jų stilius, reikia atsiminti, kad aklai sekdama mados ikonomis nebūtinai tapsi madinga. Kur kas geriau, jei skirtingas mados diktatorių idėjas ir įvaizdžius pritaikysi sau ir surasi savo individualų stilių.
Kate Moss
Modelis Kate Moss jau dešimt metų užima pirmą vietą ant stiliaus ikonų pjedestalo. Ji (auksinė taisyklė) niekada netaiko sau jau paruoštų dizainerių sprendimų, kuriuos jie demonstruoja ant podiumo. Jos originalaus britiško stiliaus pagrindas - meistriškas ultramadingų ir vintage stiliaus, brangių ir pigių, dizainerių kurtų ir nežinomų prekinių ženklų drabužių derinys. Dar viena taisyklė: mados diktatūra tampa silpnesnė, kai susiduria su stiprios asmenybės stiliumi. Kažkada Kate Moss Glastonberio muzikos festivalyje pasirodė vilkėdama šortus ir avėdama guminius aulinukus. Tai buvo paprasta ir praktiška, tačiau britės iš karto pasigavo šią tendenciją.
Carla Bruni
Visai kitokį stiliaus pojūtį turi Prancūzijos prezidento Nicola Sarkozi žmona. Kai C. Bruni tapo pirmąja Prancūzijos ponia, mados kritikai prakalbo apie prancūziško stiliaus atgimimą. Šios tendencijos nereikėjo ilgai laukti: daugelyje naujų rudens-žiemos sezono kolekcijų vyrauja subtilus moteriškumas ir prancūziška elegancija. O mados namų Dior kolekcijos, pristatytos Paryžiaus Aukštosios mados savaitės metu, modelių apranga labai priminė Carlos Bruni stilių.
Agyness Deyn
Naujoji mados formuotoja - D. Britanijos modelis Agyness Deyn. Kritikai ir mados leidinių autoriai giria jos naują įvaizdį, kuris vertas naujos tendencijos vardo: trumpi išbalinti plaukai, išraiškingas makiažas bei laisvas aprangos stiliaus glamour punk interpretavimas. Šiandieninis Agyness Deyn populiarumas gali rodyti, kad mada pavargo nuo beribio moteriškumo ir pasiilgo uniseks, kuris buvo užmirštas jau daug sezonų.
Amy Winehouse
Groteskiškas, prieštaringas, iššaukiantis skandalingos soul žvaigždės įvaizdis yra šių dienų realija, radusi atgarsį madoje. Maža to: į pigias provokacijas nelinkęs Karlas Lagerfeldas paskelbė dainininkę savo mūza ir jai netgi skyrė visą savo kolekciją. Suveltos 60-ųjų stiliaus šukuosenos, juodai apvedžioti vokai – visa tai tapo madinga Amy Winehouse dėka.
Mada - visų pirma yra verslas. Todėl šiandien beveik kiekvienas, formuojantis mados tendencijas, turi savo drabužių liniją. Mados kritikų numylėtinė Srah Jessica Parker taip pat ją turi. Sarah yra pripažinta mados formuotoja, tačiau daugelis moterų lygiuojasi į Carrie Bradshaw iš serialo „Seksas ir miestas“, o ne į pačios aktorės stilių. Todėl jos projektas sėkmingesnis nei Kate Moss, kuri jau keletą metų bendradarbiauja su „TopShop“ prekiniu ženklu: kiekviena nauja „Carrie stiliaus“ kolekcija sukelia didžiulį susižavėjimą.
Šaltinis: „Women“, „News Bridgepix“ nuotr.