„Patelė daugiau priima raudoną patiną, o kadangi raudona spalva gamtoj amūro tigrų yra dominuojanti, tai vis tiek jie baltą spalvą nustelbia“, - pasakoja Klaipėdos zoologijos sodo šeimininkas Edvardas Legeckas.
Gegužę zoologijos sode jauniklių užderėjo kaip reikiant. Be dviejų raudonų tigriukų, gimė ir keturi baltieji. Šie – labai nedrąsūs ir nuo smalsių žiūrovų gūžiasi kamputyje. Jų prižiūrėtojai labai džiaugiasi, kad šįkart motinos savo vaikais rūpinasi pačios ir netenka mažylių maitinti iš buteliukų. Pasak pašnekovo, baltieji tigrai – retesni, bet jie veisiami zoologijos soduose ir kone visi tarpusavyje – giminės, tad sveikesni ir stipresni – baltųjų ir raudonųjų tigrų mažyliai, kurių nesieja kraujo ryšiai.
Kadangi jauniklių – tiek daug, sodo darbuotojai juokauja pritrūkę fantazijos jų vardams ir pasiūlymų laukia iš lankytojų. Nauja gyvybė ir vilkų voljeruose. Čia nedrąsiai šmirinėja 6 pilkųjų vilkų jaunikliai, o būdoje slepiasi ir 4 baltieji vilkiukai.
Zoologijos sode gyvūnai specialiai pratinami prie žmonių, glostomi, maitinami, kad taptų draugiškesni.
„Baltųjų vilkų tėvai juos kiek labiau saugoja negu tarkim pilkų, tai su pilkaisiais mes bendraujam, o baltieji yra apžiūrimi ir tiesiog gyvena su tėvais ramiai“, - sako zoologijos sodo savanorė Viktorija Tilvikaitė.
Ir baltieji, ir pilkieji vilkai – gan dažni Europos zoologijos soduose, tad jais nėra lengva keistis. O vadai paaugus net dešimčia jauniklių, kitąmet Klaipėdos zoologijos sode šių gyvūnų mažylių neplanuojama. Zoologijos sodai nelaisvėje gimusiais jaunikliais keičiasi arba parduoda.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.