Be įprastų žolelių virusų sezonui žolininkas pataria savo vaistinėje turėti bent du itin naudingus augalus – šeivamedį ir gaurometį, tačiau nereikėtų pamiršti ir kitų miško gėrybių.
„Miškinės avietės, jei dar pridėsite žemuogių ar juodųjų serbentų lapų – tai vienas iš geriausių dalykų mūsų kepenims. Taip galima pastiprinti ar pamaitinti kepenis.
Šie visi išvardinti augalai veikia ir prieš uždegimus, o mūsų uždegimai – visų kitų ligų pasekmė. Tai tikrai nuostabus augalas imuninei sistemai stiprinti“, – teigė M. Lasinskas.
M. Lasinskas rekomendavo paieškoti ir raudonėlio, kuris padeda tvarkytis su skrandžio problemomis.
„Dažniausiai mes renkame ne visą augalą, o jo viršūnėles, kurios turėtų būti 10–15 centimetrų. Galima rinkti prieš žydėjimą arba žydėjimo metu.
Tai puikus antioksidantas, kuris suriša laisvuosius radikalus. Tai jaunystės eleksyras. Ji galima įterpti į maistą ar gerti jo arbatas. Dar jis naudojamas ir nuo peršalimo ligų ar kosulio“, – pasakojo žolininkas.
Šeivamedis ar jo uogos padeda kovoti su virusais. Jis užblokuoja virusų patekimą į ląsteles.
„O jei netyčia susirgai, tai tiesiog greičiau pasveiksi. Pagerins plaučių veiklą, atsikosėjimą, pareguliuos temperatūrą“, – aiškino M. Lasinskas.
M. Lasinskas teigė, kad jonažolė gali padėti net nuo 99 ligų, o ją sumaišius su dar keliomis žolelėmis galima išsivirti nuotaiką gerinančios arbatos.
„Iš kur sako, kad ligos dažniausiai ateina? Ogi nuo galvos – jei galvai gerai, tai ir visas organizmas gerai tvarkosi. Jonažolė padeda nerviniai sistemai, nuo depresijos, gerina nuotaiką, kraujotaką. Ją galima vartoti ir vietoje kavos.
O jeigu prie jonažolės dar pridėtumėte raudonėlį – skrandžio draugą, gaurometį – nervų draugą, tai būtų galima gaminti džiaugsmo arbatą. Gaurometis, jonažolė ir raudonėlis labai gerina nuotaiką, turi tonizuojantį poveikį“, – teigė M. Lasinskas.
Kartūs augalai, kurių dažnas nesirinktų, žolininko teigimu, veikia kaip antibiotikai.
„Dirvinė čiužutė, pelynas, bitkrėslė, visi spygliuočiai, krienas – labai geri antibiotikai, bet kartais mes nelabai norime juos vartoti.
Visi nori skanių augalų, bet reikia naudoti ir tuos kartumynus“, – teigė M. Lasinskas.
Reikėtų nepamiršti ir šliaužiančiosios tramažolės. Ji taip tinka malšinti kosuliui, gydyti peršalimui ar plaučių uždegimui.
„Ji dar tinka ir nuo traumų, įvairių įgėlimų ar įkandimų“, – sakė žolininkas.
Daugiau naudingų augalų ieškokite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Svajonių sodai“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 11:00 per TV3 televiziją.
VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:
Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Svajonių sodai“.