Per savivaldybių rinkimus žmonės pirmenybę dažnai teikė televizijoje ir žurnaluose nuolat šmėžuojančioms pramogų verslo žvaigždėms ir politikams. Didžiausią šuolį po rinkėjų reitingų Lietuvoje padarė klaipėdietis konservatorius Naglis Puteikis, į televizijos ekranus patekęs, kai girtas įkliuvo policijai, skelbia LTV Naujienų tarnyba.
Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, partijų sudarytų sąrašų lyderių sostinės rinkėjai nejudino: Rolandas Paksas liko pirmasis tarp liberlademokratų, Kęstutis Masiulis –tarp konservatorių, Artūras Zuokas – tarp liberalcentristų, Algirdas Paleckis – socialdemokratų, Petras Auštrevičius – Liberalų sąjūdžio sąraše.
Rinkėjų pirmumo balsais didžiausius šuolius liberaldemokratų sąraše į sostinės tarybą padarė trys ne lietuvių tautybės kandidatai: Olegas Gluchovas, Vladimiras Avin ir Nina Šesternikova. Liberaldemokratų rinkėjai palankūs buvo ir už pasikėsinimą sukčiauti stambiu mastu, kalėjime sėdėjusiam buvusiam Seimo nariui Audriui Butkevičiui – jis iš 7 pakilo į ketvirtą vietą.
Konservatorių rinkėjų sostinėje balsais didžiausią šuolį – iš 19 vietos partijos sąraše į septintą vietą miesto taryboje – padarė garsi aktorė Violeta Podolskaitė. Iš 5 į 4 vietą rinkėjai kilstelėjo pramogų atstovą Algį Ramanauską.
Liberalcentristų partijos sąrašą rinkėjai koregavo muzikologės, radijo ir televizijos laidų vedėjos Zitos Kelmickaitės, buvusio radijo centro direktoriaus ir pagarsėjusio keliautojo Gintauto Babravičiaus, krepšininko Dariaus Maskoliūno bei spaudos dėmesio nestokojančios verslininkės Ritos Dapkutės naudai.
Socialdemokratų sąraše ryškiausiai – iš 35 į 14 vietą – šoktelėjo žinomas buvusių sostinės mero rinkimų skandalų herojus Vilmantas Drėma, tačiau tai jam nepadėjo patekti į tarybą.
Liberalų sąjūdžio sąraše iš 5 į 4 vietą pakilęs politologas ir buvęs parlamentaras Algis Gricius iš miesto tarybos išstūmė garsų psichoterapeutą Dainių Pūrą.
Kaune daugiausiausiai mandatų laimėjusių konservatorių sąrašo viršuje rinkėjai paliko Andrių Kupčinską. Kauno vicemerą Antaną Balutį jie kilstelėjo iš 15 į aštuntą vietą taip padovanodami mandatą.
Liberalų sąjūdžio sąraše pirmuoju įrašytą Kauno tarybos narį Rimantą Mikaitį Kauno rinkėjai nuleido į trečią vietą, o į lyderius iškėlė vicemerą Eriką Tamašauską.
Liberalcentristų sąraše ligšiolinis Kauno meras Arvydas Garbaravičius liko pirmas, tačiau antruoju sąraše įrašytas tarybos narys Alvydas Banevičius rinkėjų valia išmestas iš Kauno tarybos. Užtat iš penktos vietos sąraše į miesto savivaldą pakeltas prieštaringai vertinamas verslininkas milijonierius Tautvydas Barštys.
Su „Jaunąja Lietuva“ į Kauno valdžią bandęs patekti pramogų atstovą Aušrys Kriščiūnas pirmumo balsais šoko iš 5 vietos į trečią, tačiau to nepakako patekti į savivaldybę.
Klaipėdoje Liberalų ir centro sąjungos rinkėjų valia iš 15 vietos partijos sudarytame sąraše į penktą vietą, o kartu ir miesto tarybą pakilo dainininkas Edmundas Kučinskas. Dešimtąja įrašyta vicemerė Audra Daujotienė tapo trečia.
Didžiausią šuolį visoje Lietuvoje rinkėjų valia padarė konservatorius Naglis Puteikis, kurį prieš rinkimus televizija parodė girtą pasodintą areštinėje. Policija jį sulaikė bandantį įsibrauti į svetimą automobilį.
Tėvynės sąjunga, už tai bausdama, Klaipėdos skyriaus pirmininką sąraše įrašė 31-muoju, tačiau rinkėjai pirmumo balsais skyrė jam antrą vietą ir kartu – mandatą uostamiesčio savivaldybėje.