Daktaras sako, kad nepagydomai sergantiems ir mirštantiems žmonėms galėtų būti pasiūlytas pauzės mygtukas – galimybė sustabdyti savo biologinius laikrodžius, kol mokslas ir medicina pakankamai pažengs į priekį.
Jis įsitikinęs, kad jau egzistuoja technologijos, kurios leidžia tai padaryti ir kainuoja nedaugiau nei vidutinės klasės naudotas automobilis.
Arielis Zeleznikow-Johnston mano, kad su dabartinėmis technologijomis „paspausti pauzę“ jau yra įmanoma, pavyzdžiui, šiuo metu galima spermą, kiaušinėlius ar embrionus užšaldyti dešimtmečiams ir galiausiai juos implantuoti.
31-erių A. Zeleznikow-Johnston yra Melburno Monašo universiteto mokslininkas, kuris jau ilgą laiką domisi neuromokslais.
Daktaras teigia, kad jo kasdieninis darbas yra „tyrinėti kaip smegenyse atsiranda sąmonė“. Jo teigimu, gyvenimą reikėtų pratęsti kuo ilgiau, o technologijos galiausiai leis mums gyventi šimtmečius, rašoma „The Standart“.
Smegenų išsaugojimas
Vienas iš būdų, kaip, jo nuomone, būtų galima pratęsti gyvenimą, yra smegenų išsaugojimas. Tai kiekvienam, norinčiam po mirties paaukoti savo smegenis mokslui, leistų ateityje jas atgaivinti sintetiniu būdu rekonstruotame kūne ar kitu pavidalu.
Tai būtų galima padaryti taikant vadinamąjį vitrifikacijos procesą – neįtikėtinai sudėtingą techniką, atliekamą prieš pat mirtį, kad smegenys būtų išsaugotos naujam gyvenimui.
Mokslininkai taip pat galėtų eksperimentuoti su „visų smegenų emuliacija“, atkurdami žmogaus smegenų funkcijas sintetiniu pavidalu.
Tai būtų galima padaryti sukuriant išsamią skaitmeninę jungiamosios smegenų sistemos nuotrauką. Galutinis tikslas būtų „skaitmeninės smegenys“, kurios galėtų atkurti žmogaus elgesį, asmenybę ir mąstymą.
Po to, kai smegenys bus „pažadintos“, jas bus galima prijungti prie roboto, virtualaus kūno ar net naujo biologinio kūno.
Norėdamas įsivaizduoti gyvenimą po fizinės mirties, A. Zeleznikow-Johnston prašo žmonių pradėti tikėti mokslo galimybėmis.
„Gyvybei Žemėje yra keturi milijardai metų, o žmonijos mokslas tam, kad išsivystytų, turėjo vos daugiau nei keturis šimtmečius“, – teigia jis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!