• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujausi tyrimai rodo, kad vis dar vyksta žmonių evoliucija ir sparti genų mutacija. Tai reiškia, kad technologiniai ir kultūriniai žmonių pasiekimai nesustabdė evoliucijos proceso.

REKLAMA
REKLAMA

Kvebeko universiteto tyrėjai išanalizavo nuošalios Isle aux Coudres salos moterų grupę.

Tyrėjai peržvelgė bažnyčios įrašus, kuriuose buvo įregistruotos gimimo, mirties ir santuokos datos. Tyrėjai dėmesį skyrė toms moterims, kurios ištekėjo nuo 1799 iki 1940 metų.

REKLAMA

Nustatyta, kad 140-ies metų laikotarpyje moterų amžius, kuomet jos susilaukdavo pirmagimio, sumažėjo nuo 26 iki 22 metų. Atmesdami kultūrinius, socialinius ir ekonominius skirtumus, mokslininkai nustatė, kad 30-50 % šio pokyčio lėmė vien genetinės permainos.

Šioje saloje nuo 1720 iki 1773 apsigyveno 30 šeimų. Tyrėjai mano, kad genetiniai pokyčiai įvyko dėl to, kad moterims reikėjo daugiau laiko populiacijai padidinti. Nors tyrėjai ir nenustatė, kurie genai pakito, manoma, kad tai genai, atsakingi už lytinę brandą.

REKLAMA
REKLAMA

Tai ne vienintelis tyrimas, įrodantis, kad evoliucija toliau vyksta. Nustatyta, kad tibetiečiai, gyvenantys aukštai virš jūros lygio, prisitaikė prie mažesnio deguonies kiekio. Šis pokytis įvyko pasikeitus keliems šimtams žmonių kartų.

Anksčiau dauguma tyrėjų laikėsi nuomonės, kad populiacijos pokyčiai vyksta dėl aplinkos ar socialinių pokyčių, tačiau dabar nustatyta, kad vis dar svarbų vaidmenį atlieka ir evoliucija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų