Žmogaus smegenys jau pasiekė aukščiausią išsivystymo lygį ir nebeturi fizinių galimybių tobulėti, nes tam prireiktų daugiau energijos išteklių ir deguonies, nei gali suteikti žmogaus organizmas, pareiškė Kembridžo universiteto (D. Britanija) mokslininkai.
Pasak neurobiologijos profesoriaus Simono Laughlino, žmogaus smegenų poreikiai yra gana dideli ir iš esmės riboja smegenų galimybes bei lemia jų struktūrą. Dedukcinių gebėjimų plėtra reikalauja daug energijos, nes smegenys protaudamos turi nuolat apdoroti informaciją iš įvairių šaltinių. O toks poreikis reiškia, kad informacijos kiekis, kurį pajėgia apdoroti žmogaus protas, yra baigtinis.
Kai kurie mokslininkai mano, kad įvairias smegenų sritis jungiančių neuronų tinklas jau dabar yra pasiekęs maksimalų efektyvumą ir būti dar greitesnis jau nebegalės, nes žmogaus organizmas nesugebės aprūpinti smegenų tam būtina papildoma energija, rašo „Dailymail.co.uk".
Kembridžo psichiatrijos profesorius Edas Bullmore'as išmatavo įvairių galvos smegenų sričių informacinių mainų efektyvumą. Jis nustatė, kad protingų žmonių smegenyse neuroniniai impulsai yra greitesni. „Aukštas intelekto koeficientas (IQ) – tai didelė smegenų sričių integracija. Tapti protingesniu reiškia pagerinti įvairių smegenų dalių tarpusavio ryšius. Tačiau už intelektą reikia sumokėti atitinkamą kainą: tam reikia daug energijos, daug papildomos vietos", – teigia mokslininkas.