žmogaus smegenys
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žmogaus smegenys“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žmogaus smegenys“.
Parazitai, apsigyvenantys žmogaus smegenyse
Liepos mėnesį užfiksuoti du skirtingi atvejai, kai 12 metų vaikų organizmuose rasta ameba, mintanti smegenimis. Ameba dažniausiai aptinkama šiltuose vandens telkiniuose. Ji patenka į organizmą per nosį, po to pasiekia smegenis, kur pradeda misti smegenų audinius. Daugelis užfiksuotų atvejų JAV tarp 2001 ir 2010 metų buvo pietinėse valstijose. Tačiau toks smegenis mintantis parazitas yra ne vienas. Yra ir kitų mikroorganizmų, kurie elgiasi panašiai ir parazituoja žmogaus smegenyse.
Smegenys gali nuspėti ateitį
Per dieną žmonės tūkstančius kartų nuspėja ateitį, kai, pavyzdžiui, svarsto, kada atvažiuos autobusas ar kas beldžia į duris.
Dabar mokslininkai bando atskleisti, kaip smegenys gali tapti tikslios ateities pranašės, bet tik tada, kai kalbama apie kasdieniškus, paprastus dalykus, rašo dailymail.co.uk.
Vašingtono universiteto mokslininkai tyrinėja žmogaus viduriniąsias smegenis, kurios perduoda signalus į likusias smegenų dalis.
Žmogaus smegenys pasiekė evoliucijos galimybių ribą?
Žmogaus smegenys jau pasiekė aukščiausią išsivystymo lygį ir nebeturi fizinių galimybių tobulėti, nes tam prireiktų daugiau energijos išteklių ir deguonies, nei gali suteikti žmogaus organizmas, pareiškė Kembridžo universiteto (D. Britanija) mokslininkai.
Pasak neurobiologijos profesoriaus Simono Laughlino, žmogaus smegenų poreikiai yra gana dideli ir iš esmės riboja smegenų galimybes bei lemia jų struktūrą.
Mokslininkas kuria žmogaus smegenis imituojantį kompiuterį
Mokslininkas Henry Markramas pasiryžęs sukurti didžiausią pasaulyje kompiuterį, kuris imituotų žmogaus smegenis.
Mūsų smegenys pasižymi tokiais sugebėjimais, kokiais negali pasigirti joks mechanizmas. Jos naudoja palyginti mažai energijos – tiek, kiek reikia 30 vatų elektros lemputei. Tačiau jos gali atlikti nuostabius dalykus – mokytis ir galvoti, numatyti savo veiksmų pasekmes, išreikšti save naudojant kalbą ir suprasti, ką kalba kiti, rašo telegraph.co.uk.
Mūsų smegenys mažėja. Ar tampame kvailesniais?
Kromanjoniečiai – pirmieji šiuolaikiniai žmonės (Homo sapiens), gyvenę Europoje prieš 20 – 30 tūkstančių metų – turėjo didžiausias smegenis iš visų žinomų žmogaus rūšių. Nuo tada žmogaus smegenys pradėjo trauktis: lyginant su kromanjoniečiais, mes jų turime apie 10 proc. mažiau.
Tai apytiksliai teniso kamuoliuko dydžio skirtumas.
Ekspertai nesutaria, ką ši tendencija reiškia. Yra galvojančių, kad žmogaus, kaip rūšies, protiniai gebėjimai silpsta. JAV Misūrio universiteto psichologijos prof.