• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Butuose gyvenantys žmonės skundžiasi, kad ne visada sutaria su kaimynais. Dažnai nesutarimai kyla del triukšmo. Gyventojai vieni kitiems draudžia garsiai žiūrėti televizorių ar vienumoje namuose palikti šunį, kuris loja. Savivaldybės įspėja, kad triukšmautojams gresia piniginės baudos iki 1000 eurų.

Butuose gyvenantys žmonės skundžiasi, kad ne visada sutaria su kaimynais. Dažnai nesutarimai kyla del triukšmo. Gyventojai vieni kitiems draudžia garsiai žiūrėti televizorių ar vienumoje namuose palikti šunį, kuris loja. Savivaldybės įspėja, kad triukšmautojams gresia piniginės baudos iki 1000 eurų.

REKLAMA

Štai portalo tv3.lt skaitytoja Akvilė iš Klaipėdos skundėsi, kad savo namuose negali žiūrėti televizoriaus.

„Kiekvieną vakarą 22 val., kai žiūrime televizorių, kaimynai ima belsti į sieną. Suprantu, kad tai jau ramybės laikas, galbūt kaimynai ruošiasi miegoti.

Tačiau ar tai reiškia, kad ir mes kartu su kaimynais turime eiti miegoti ir nebegalime skleisti jokių garsų?“ – stebėjosi moteris.

Ji tikino, kad kartais girdi kitų kaimynų balsus ar leidžiamą muziką.

„Tačiau niekam nesiskundžiu, manau, kad normalu, gyvenant daugiabutyje, girdėti kaimynus. Juk neįmanoma visiškai neskleisti garsų. Tada visi turėtume vaikščioti ant pirštų galų ir savo namuose tylėti“, – piktinosi moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu kita portalo tv3.lt skaitytoja vilnietė Justė pasakojo, kad kaimynai pyksta dėl jos šuns lojimo.

„Auginu nedidelį šuniuką, man ryte išėjus į darbą, jis ima loti, tačiau greitai nutyla. Taip pat jis loja, kai kaimynai rakina duris, tačiau tas lojimas trunka vos minutę.

REKLAMA

Bet kaimynams tai nepatinka, jie grasina, kad skųsis savivaldybei, o ši esą atims iš manęs šunį“, – pasakojo moteris.

Ji piktinosi ir stebėjosi kaimynų nesupratingumu.

„Juk šuniukas loja vos kelias minutes. Taip pat kartu su šuniuku lankome dresūros pamokas. Bandžiau tai pasakyti ir kaimynams, bet jie manęs nenori klausytis“, – piktinosi Justė.

Renka įrodymus

Vilniaus miesto savivaldybė komentavo, gavus skundus dėl triukšmo, situacija visada vertinama vietoje, individualiai, siekiant atsižvelgti į visas reikšmingas aplinkybes.

REKLAMA
REKLAMA

Pareigūnai, prieš priimdami sprendimą, renka įrodymus, siekiama nustatyti triukšmo šaltinio vietą, pažeidimo laiką.

Vertinama ir tai, ar skundą pateikusio asmens patalpose langai ir durys uždaryti, nes jų paskirtis – apsaugoti patalpose esančius žmones nuo nepalankių išorės veiksnių, įskaitant triukšmą“, – komentavo savivaldybė.

Anot jos, neretai administracinėn atsakomybėn traukiami asmenys reikalauja, kad jų skleidžiamas triukšmas būtų išmatuojamas decibelais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vis tik norime atkreipti dėmesį, kad girdimam triukšmui kvalifikuoti kaip veikai, neprivaloma atlikti triukšmo lygio matavimą“, – komentavo savivaldybė.

Baudžia už šunų lojimą

Pasak Vilniaus miesto savivaldybės, numatytose taisyklėse yra nustatyti įvairūs draudimai ir reikalavimai triukšmo šaltinių valdytojams.

Tarp jų – apribojimai ūkinės gamybinės veiklos vykdymui, teritorijų tvarkymui naudojant garsą skleidžiančią įrangą (pavyzdžiui, žoliapjoves, krūmapjoves ir pan.), civilinės paskirties pirotechnikos priemonių naudojimui, draudimai skleisti garsinę reklamą, leisti muziką vykdant prekybą viešosiose vietose ir kt.

REKLAMA

„Triukšmo prevencijos taisyklėse taip pat įtvirtinta nuostata, pagal kurią šunų laikytojai privalo užtikrinti, kad šuns lojimas (staugimas) nebūtų nuolatinis ir trikdantis asmenų ramybę, poilsį ar darbą.

Vertinant konkrečias situacijas, atsižvelgiama ir į aplinkybes, kuriomis šuo loja ar staugia. Pavyzdžiui, jei šuo loja tik kam nors pabeldus į duris ar priartėjus prie sklypo ribos, tai nevertinama kaip pažeidimas“, – nurodė savivaldybė.

REKLAMA

Ji įspėjo, kad nesilaikant taisyklių, gresia 600 eurų bauda, o už pakartotinai padarytą tokio pobūdžio nusižengimą – iki 1000 eurų.

Šiemet iki lapkričio pabaigos Vilniaus savivaldybės viešosios tvarkos pareigūnai pagal šį straipsnį surašė 22 protokolus.

Už garsų televizoriaus žiūrėjimą irgi skiria baudą

Sostinės savivaldybė taip pat priminė, kad gyventojams yra numatyta administracinė atsakomybė ir už viešosios rimties trikdymą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Juo laikomi šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais, kitokiais garsiniais aparatais ar kiti triukšmą keliantys veiksmai gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešosiose vietose, o vakaro (nuo 19 val. iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 val. iki 7 val.) metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą.

REKLAMA

Taigi atsakomybė dėl, pavyzdžiui, garsios muzikos klausymosi, triukšmingo televizoriaus, grojimo gitara ir pan. daugiabučiuose dienos metu nekyla, o vakaro ir nakties – kyla, jei gaunama aplinkinių gyventojų nusiskundimų dėl tokiais veiksmais trikdomos ramybės, poilsio ar darbo“, – aiškino savivaldybė.

Anot jos, už per garsų televizoriaus žiūrėjimą galima gauti baudą iki 200 eurų, o juridinių asmenų vadovams arba kitiems atsakingiems asmenims iki 300 eurų.

REKLAMA

Daugiausiai pažeidimų remonto metu

Klaipėdos miesto savivaldybės Administracinės veiklos, kontrolės ir prevencijos skyrius komentavo, kad draudimai, kuriais yra ribojamas triukšmas, numatyti skirtingose taisyklėse, atsakomybė už skirtingų taisyklių pažeidimus – numatyta skirtinguose Administracinių nusižengimų kodekso straipsniuose.

„2024 metais buvo surašyta 11 administracinių nusižengimų protokolų. Iš jų – 3 protokolai buvo surašyti už triukšmą, naktį sklindantį iš pasilinksminimo vietų, kiti – remontus butuose vykdantiems ir nustatytų reikalavimų dėl triukšmo nesilaikantiems asmenims. Numatytos baudos už tokius pažeidimus siekia nuo 100 eurų iki 1000 eurų už pakartotinus tokius pažeidimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat surašyti 6 administracinių nusižengimų protokolai už Prekybos ir paslaugų teikimo Klaipėdos miesto viešosiose vietose tvarkos apraše numatyto draudimo groti ir transliuoti garsą prekybos vietose nuo 22:00 val. iki 09:00 val. nesilaikymą – už tokius pažeidimus skiriamos nuo 16 eurų iki 80 eurų“, – vardijo savivaldybė.

Vietoje baudos – įspėjimas

Anot Klaipėdos miesto savivaldybės, už buitinį triukšmą (televizoriaus, muzikos instrumentų, gyvūnų keliamą triukšmą butuose vakaro ir nakties metu ir pan.) savivaldybės administracijos pareigūnai šiemet administracinių nusižengimų protokolų nesurašė.

REKLAMA

„Skundų dėl skleidžiamo buitinio triukšmo buvo gauta, bet kadangi tokie skundai gaunami vėliau, ne pažeidimo padarymo metu, nėra pateikiama pažeidimą įrodančių duomenų, administracinio nusižengimo protokolas negali būti surašomas.

Tokiais atvejais daromi patikrinimai, bendraujama su triukšmo šaltinių valdytojais, dažniausiai jie įspėjami žodžiu. Surinkus pakankamai tokį pažeidimą įrodančių duomenų būtų skiriamos baudos nuo 80 eurų iki 400 eurų“, – komentavo savivaldybė.

tv3.lt

Visuomenės interesas
Visuomenės interesas
Yra tokia asocialų grupė,kuriems 22val reiškia,kad reikia varyti muzoną,kaukti,baubti,trankyt ir daužyt daiktus,erzinti šunis,o paskui bliauti ant šunų,kad tie puola ir kanda,pasišaukti dar daugiau tokių pačių degradų,o jei tie nesirodo,tai galima baubti per naktį ir vieniems.Dar jeigu pridėsim prie šitų asocialų alkoholį ir narkatą,tai cenzūra komentaro nepraleis.Ir žinoma,šitiems degradams,visi aplinkui bus kalti,nes gi trugdys jiems išgyventi jų asocialią egzistenciją.Pats laikas didinti baudas už tyčinį trukšmo kėlimą ir tuo pačiu konfiskuoti triukšmo šaltinį.
Kaimynai iškvietė policiją dėl televizoriaus. Šie atvažiavę juokėsi, sakė, patys nežinom ko čia atvažiavon. Dabar galvoju, gal reikia atsakomą veiksmą suorganizuoti kaimynams ir iškviesti vaikų teisių tarnybą, nes mano televizoriaus su jų vaiko žviegimu kiaurą parą ir lyginti neina. Aš tai tą televizorių ir įsijungiu, kad to žviegimo neturiu nervų klausyti
visada taip buvo ..tavo laisve baigias ten kur kito prasideda ,arba atvirksciai .....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų