Minėdami šią progą Balsas.lt nusprendė pasižvalgyti, kokius augintinius žinomi žmonės laiko savo namuose. Paaiškėjo, kad dauguma neabejingi šunims, kai kurie jų turi netgi po kelis.
S. Steikūnaitės baltas pūkuotis
„Naujų pupyčių“ narės Skaistės Steikūnaitės namuose visai neseniai atsirado naujas gyventojas – šunelis, vardu Obeliskas. Šis Maltos bišonų veislės baltapūkis atsidūrė namuose neatsitiktinai – moteris pasakojo, kad seniai galvojo apie šuns įsigijimą, o dukters šeštasis gimtadienis tapo tam puikia proga.
S. Steikūnaitė Balsas.lt pasakojo, kad veislės pasirinkimą lėmė šuns dydis, mat ji visuomet norėjo mažo augintinio: „Daug mano pažįstamų turi tokio tipo šuniukus. Dabar yra labai populiaru jorkšyrai, bet jų yra tiek daug, kad tokios veislės šuns nebenorėjau. Maltos bišonai neužauga dideli, jie yra labai draugiški, mieli, nesišeria. Taip pat jie yra labai gražūs, pūkuoti, balti...“
Pasiteiravus, ar žada ateityje vesti šunelį į parodas, S. Steikūnaitė tikino, kad dar apie tai negalvojanti: „Norint paruošti šuniuką parodai, reikia įdėti daug darbo: užauginti jo plaukus, jie turi būti ilgi, gražūs. Žinoma, neatmenu varianto sudalyvauti parodose, juk šuo yra kilmingas.“
Nors maži šuniukai dažnai prikrečia įvairių išdaigų, tačiau atlikėja tikino, kad kol kas Obeliskas nieko neprikrėtė: „Batai yra slepiami, juk žinome, kad šuo mėgsta graužti pačius geriausius batus. Jau dabar matome, kad šuo bus su „dideliu“ charakteriu ir lepūnėlis, nes miega tik lovoje.“
Moteris tikino, nemananti, kad suderinti šuns priežiūrą ir koncertus kils problemų: „Jei koncertas be nakvynės – šuo galės likti namuose, yra pripratintas daryti ant palučių. Jei jau išvyksiu kur ilgesniam laikui, tai tikrai atsiras norinčių pasaugoti.“
I. Paksaitės–Stumbrienės namuose – papūga, katė ir šuo
Garsioji verslininkė Inga Stumbrienė labai myli augintinius, todėl savo namuose augina net tris. Seniausias gyvūnas moters namuose – persų veislės katė Perla. Inga taip pat augina Maltos bišonų veislės kalytę Barbę, o neseniai savo dukrytei Estelai gimtadienio proga su vyru Aivaru padovanojo didžiąją Kakadu papūgą. Verslininkė neslepia, kad norint turėti išpuoselėtus augintinius, privalu jiems skirti ne tik daug laiko, bet ir pinigų.
Inga Paksaitė – Stumbrienė (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus)
Viskas priklauso nuo turimo gyvūno. Jei jis didelis, daugiausia atsieis maistas. O perkant mažą gyvūną, pavyzdžiui šunį, paklosite daugiau pinigų iš pradžių, tačiau vėliau sutaupysite ėdalui. Mūsų Maltos bišonų kalytė Barbė ėda mažai, todėl pinigų tam išleidžiame nedaug, tačiau yra kitokių išlaidų. Ją kas mėnesį vedame į šunų grožio saloną. Ten kaskart augintinei yra kerpami plaukai ir nagai. Be to, kartą per mėnesį Barbę išmaudome ir patys. Reguliariai perkame vitaminus. Taip pat pinigų skiriame ir Barbės kailio priežiūrai – perkame specialų šampūną ir kondicionierių, balinimui skirtą molį, aliejų. Tai privalomos priemonės ir su jomis atliekamos procedūros tiems šunims, kurie dalyvauja parodose. Mes su Barbe turėjome tokios patirties, todėl siekdamos geriausių rezultatų, padarėme viską, kad jos kailis gražiai atrodytų ir blizgėtų.
Katei moteris teigė skirianti daug mažiau dėmesio ir lėšų: Katė nėra tokia reikli, jai skiriame mažiau dėmesio. Mūsų augintinės kailis nėra toks ilgas kaip kitų, todėl jam nereikia daug specialių priežiūros priemonių. Pagrindinės išlaidos yra Perlos ėdalui. Tačiau nė dienos negalime apsieiti be specialių šukų, kuriomis šukuojame Perlą, kailio pudros, kuri padeda palaikyti švarą. Taip pat kasdien naudojame specialų akių aliejų. Jis reikalingas dėl ekstremalios katės veislės. Ši veislė ypatinga dėl to, kad visai neturi nosies, o akys labai ašaroja. Dėl to profilaktiškai naudojame ramunėlių aliejų.
Naujajam šeimos pirkiniui – didžiajai kakadu papūgai įsigyti Inga išleido nemažą sumą, tačiau teigia, kad pati priežiūra nebus brangi: Pati papūgos kaina verčia susimąstyti, ar tikrai nori to gyvūno. Šio paukščio kainos prasideda nuo 5 tūkstančių litų. Dar būtina įsigyti patvarų ir erdvų narvą. Tačiau vėlesnei priežiūrai tereikia lesalo, kuris visai nebrangus. Katei ir šunytei išleidžiame maždaug 500 litų per mėnesį. Ar tai mums didelė suma? Manau, ji pakankamai solidi. Tačiau kiti dar daugiau išleidžia. Man pavyksta sutaupyti, nes turiu daug pažįstamų, iš kurių specialias prekes ar augintinių ėdalą perku mažesnėmis kainomis.
Auksu puošiamas Radžio šuo
Dainininkas Radžis savo namuose laiko kinų kuoduotųjų veislės ,vardu Baronas. Ši veislė Lietuvoje nėra itin populiari, mat dėl savo keistos, ir daugumai nepatrauklios išvaizdos, šį gyvūną įsigyti ryžtasi ne kiekvienas. Būtent šios veislės šuneliai dažnai laimi pasaulyje vykdomuose bjauriausio šuns rinkimuose.
Dainininkas Radžis savo apsisprendimą pasirinkti tokios išvaizdos šunį argumentavo tuo, kad jie yra lepūs, su charakteriu, mėgsta prabangą ir komfortą, todėl jiedu – panašūs, pusiau rimtai, pusiau su humoru yra sakęs Radžis. Savo augintiniui jis leidžia kartu miegoti vienoje lovoje, rengia jį įspūdingais drabužiais ir puošia brangiais papuošalais.
Taksų karalienė Skaiva
Laidos „Keturkojis šuo“ vedėja Skaiva Jasevičiūtė bene labiausiai dėl šunų pamišusi moteris Lietuvoje, gal tiksliau būtų galima sakyti – būtent dėl taksų veislės keturkojų. Namuose ji laiko du šios veislės augintinius – Marselį ir Versalį, tačiau tai ne visi jos numylėtiniai.
Moteris kartu su savo trimis kolegomis turi Marselio kompanijos veislyną, todėl taksų skaičius vis didėja. Laidos vedėja sako iš daugelio žiūrovų sulaukianti to paties klausimo: kiek taksų ji augina? „Šią informaciją reikia vis patikslinti. Šiuo metu mano veislyne – jau aštuoni šunys. Ir nors aštuoni – mano laimingas skaičius, tai tikrai nereiškia, kad ties juo ir sustosime. Tiems, kurie sukioja pirštu prie smilkinio, aiškinu – nesu visai išprotėjus ir visų šunų savo bute neauginu. Veislynu ir augintiniais rūpinamės keturiese“, – šypsosi S. Jasevičiūtė.
Beje, paskutinė standartinių taksų veislės kalytė Amie pas „Keturkojis šou“ vedėją atkeliavo net iš Pakistano. Jos mama kilusi iš Malaizijos, o tėtis – pasaulio čempionas iš Vokietijos.
G. Gurevičiūtės Jorkšyrų porelė
Buvęs parlamentaras Linas Karalius ir jo mylimoji Gintarė Gurevičiūtė augina du Jorkšyro terjerų veislės šunelius – kalytę Žibutę ir patinėlį Čiobrelį, su kuriais jiedu netgi nevengia pasirodyti ir renginiuose.
Linas Karalius ir Gintarė Gurevičiūtė (Balsas.lt/Ruslanas Kondratjevas) (nuotr. Balsas.lt)
Vasarą Žibutė buvo pradingusi, todėl Čiobrelis labai nerimavo namuose likęs be savo draugės. Laimei, kalytę pavyko surasti.
G. Gurevičiūtė teigė, kad nors šią veislę yra įprasta itin puošti ir daryti įmantrias šukuosenas, ji to nedaranti ir augintinius rengianti tik šaltuoju metų sezonu, mat jie lepūs ir bijo šalčio.
L. Pobedonoscevo dovana žmonai
Jorkšyro terjerė Gabi – pilnateisė aktoriaus Leonardo Pobedonoscevo šeimos narė. Šio gyvūno atsiradimą šeimoje lydi mistiška istorija. Kai aktoriaus žmona Ieva dar tik laukėsi dukrelės, ji susapnavo vardą Gabi ir pasakė vyrui norinti taip pavadinti mažylę. Visą mėnesį naujagimę jie vadino būtent šiuo vardu, bet tuomet nusprendė, kad visgi jis netinka ir pavadino ją Emilija.
Leonardo Pobedonoscevo šuo (nuotr. Organizatorių)
Kiek vėliau Leonardas nusprendė Valentino dienos proga padovanoti žmonai šunį. Kai kalytė atkeliavo iš Lenkijos, atsivertę dokumentus naujieji šeimininkai pamatė, kad jos vardas... Gabi. „Gal ir gerai, būtų keista, jei ir dukros, ir šuns vardas būtų toks pats“, šmaikštavo aktorius.
Leonardas Pobedonoscevas (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)