• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos moterų krepšinio atgimime – dar vienas žingsnis į priekį. Rugsėjo pradžioje startavo socialinis „Krepšinio verpstės“ projektas, skirtas įgyvendinti jaunųjų krepšininkių svajones. Tikimasi, kad tai padės sustiprinti mergaičių ir merginų norą sportuoti, o tai ateityje konvertuosis į skambias Lietuvos rinktinės pergales.

Lietuvos moterų krepšinio atgimime – dar vienas žingsnis į priekį. Rugsėjo pradžioje startavo socialinis „Krepšinio verpstės“ projektas, skirtas įgyvendinti jaunųjų krepšininkių svajones. Tikimasi, kad tai padės sustiprinti mergaičių ir merginų norą sportuoti, o tai ateityje konvertuosis į skambias Lietuvos rinktinės pergales.

REKLAMA

Su naujienų portalo tv3.lt sporto žurnalistu bendravę Moterų lygos prezidentas Arvydas Klovas ir komunikacijos vadovė Dagnė Gaidytė pristatė „Krepšinio verpstės“ idėją ir galimas projekto vystymosi kryptis.

Stereotipus į šipulius daužys garsūs vardai

Krepšinio verpstės“ projekto vizija – tapti organizacija, kuri būtų patikimas pagalbos ramstis kiekvienos krepšininkės kelyje, ugdant ateities talentus, skatinant sveiką gyvenimo būdą, stiprinant bendruomenės vertybes, padedant jaunosioms sportininkėms pasiekti aukščiausius sportinius ir asmeninius tikslus.

„Mūsų misija – užtikrinti tinkamas sąlygas tiek kiekvienai merginai, siekiančiai krepšininkės karjeros, tiek jau profesionalaus sporto keliu žengiančiai moteriai, skatinti jaunimo asmeninį tobulėjimą tiek aikštelėje, tiek už jos ribų. Siekiame suburti bendruomenę, kuri aktyviai prisideda prie jaunimo fizinio ir emocinio ugdymo bei skatina socialinį atsakingumą per sportą“, – sako D. Gaidytė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak A. Klovo, labai svarbu, kad projekto veidais sutiko būti perspektyviausia šalies krepšininkė Justė Jocytė ir Lietuvos rinktinės narys Mindaugas Kuzminskas.

REKLAMA

Mergaitėms, merginoms ir moterims mūsų visuomenėje vis dar yra daug barjerų, kuriuos norisi naikinti. Mes norime, kad vyrų ir moterų krepšinis eitų kartu, jokiu būdu nenorime to supriešinti. Justė labai mielai įsitraukė į šį projektą. Jos vardas, talentas ir charizma gali daryti stiprią įtaką mergaičių norui žaisti krepšinį, pritraukti visuomenės ir žiniasklaidos dėmesį.

Mindaugas Kuzminskas – lygiai taip pat. Tai labai šaunus ir mielas vyrukas, kurio mama yra žaidusi krepšinį profesionaliai. Mindaugas iškart sutiko padėti, nes mato problemą mergaičių krepšinyje ir nori padėti keisti situaciją.“

REKLAMA
REKLAMA

Čia pat A. Klovas užsiminė apie pagrindines Lietuvos moterų krepšinio problemas, kurias būtina spręsti jau dabar.

„Mergaitėms, kurios nori pradėti žaisti krepšinį, jau pirmieji to žingsniai būna sudėtingi. Sporto mokyklose treneriai nelabai nori užsiimti mergaičių krepšiniu ir formuoti mergaičių grupes. Jiems su berniukais tiesiog paprasčiau. Aukščiausiame lygyje moterų krepšinis susiduria su finansinėmis problemomis – kalbant tiek apie Moterų lygą, tiek klubus, tiek pačias krepšininkes, –  kalbėjo „Krepšinio verpstės“ idėjos autorius A. Klovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Kilo mintis suburti bendruomenę, nes aš, būdamas kartu lygos prezidentu, ir generaliniu partneriu, vienas nesu pajėgus padaryti esminio proveržio. Tai nėra projektas, kuris skirtas tik surinkti pinigus. Mintis ta, kad projekto dalyviai galėtų tapti „Krepšinio verpstės“ nariais, galėtų prisidėti prie sprendimų, jų nuomonė būtų girdima.“

„Sąlyginai tai galima vadintis paramos fondu, bet mano mintis daugiau ta, kad narystė „Krepšinio verpstėje“ leidžia tapti pilnaverčiu projekto dalyviu, kuris gauna įvairių papildomų verčių – renginiai, rungtynės, marškinėliai, susitikimai, išvykstamieji turnyrai, įvairios akcijos ir visa kita“, – kalbėjo A. Klovas.

REKLAMA

„Krepšinio verpstė“ – galimybė tapti bendruomenės dalimi

Projektų veidai, mentoriai ir ambasadoriai – tarsi tiltas, kuris padeda pasiekti dideles auditorijas. O kaip „Krepšinio verpstės“ projektas atrodys praktikoje?

„Tikslas – iškelti moterų krepšinį iš pogrindžio. Kad kuo daugiau užsienyje žaidžiančių lietuvių grįžtų namo, kad Lietuvos klubinis krepšinis būtų gerai finansuojamas. Tada aš būsiu tikras, kad ateis laikas stambioms pergalėms. Mano asmeninis tikslas yra pats procesas. Gal kai ateis tos didžiosios pergalės, manęs šiose pareigose jau nebus, galbūt būsiu kažkur kitu formatu, bet žinosiu, kad kažkiek prisidėjau prie šio proceso“, – savo įžvalgomis dalinosi Moterų lygos prezidentas.

REKLAMA

Pasak komunikacijos vadovės D. Gaidytės, projekto dalimi gali tapti kiekvienas krepšiniui neabejingas žmogus arba verslo organizacija:

„Kiekvienas žmogus ar verslas, norintis tapti „Krepšinio verpstės“ projekto nariu, gali tai padaryti pasirinkdamas labiausiai tinkantį paramos būdą – skirdamas savo pasirinktą finansinę sumą, dalį GPM mokesčio ar prisidėdamas savanoriška veikla. Surinktos lėšos bus panaudotos tikslingai – tiek individualiems atvejams, tiek komandų ar kitų organizacijų poreikiams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svetainėje krepsinioverpste.lt žmonės gali ne tik tapti oficialiais projekto nariais, bet ir pateikti paraiškas pagalbai gauti. Visas projekto įgyvendintas iniciatyvas aktyviai viešinsime savo komunikaciniuose kanaluose – tikime, jog kalbėti apie moterų krepšinio problemas ir jų sprendimus reikia taip pat garsiai, kaip ir apie skambius laimėjimus ant krepšinio parketo.“

Kaip paversti krepšinį madingu reiškiniu tarp mergaičių? Tai klausimas, į kuį atsakymų įnirtingai ieško tiek Lietuvos krepšinio federacijos (LKF), tiek Moterų lygos vadovai.  

REKLAMA

„Didžiausia paskata, žinoma, būtų Lietuvos moterų rinktinės pergalės. Kitas, nuosaikesnis kelias, yra didesnis moterų krepšinio matomumas socialiniuose tinkluose ir televizijoje. Pavyzdžiui, planuojame, kad šiemet Karalienės taurė turėtų būti įspūdingas renginys“, – pastebi A. Klovas.

„Norint krepšinį paversti madingu ir patraukliu pasirinkimu tarp mergaičių, svarbu investuoti į populiarumą per socialinius tinklus, kurti įkvepiančius pavyzdžius, organizuoti renginius ir stovyklas bei integruoti krepšinį į mokyklų sporto programas. Taip pat būtina užtikrinti, kad treniruotės ir rungtynės vyktų draugiškoje ir palaikančioje aplinkoje, kur mergaitės jaustųsi vertinamos ir motyvuotos.

REKLAMA

Be to, ypatingą dėmesį reikėtų skirti moterų krepšinio finansavimui Lietuvoje, kad būtų užtikrintos tinkamos sąlygos ir galimybės mergaitėms tobulėti šiame sporte“, – idėjomis dalijosi D. Gaidytė.

Visgi Moterų lygos prezidentas A. Klovas pripažįsta, kad iki tikro profesionalumo Lietuvos klubiniam krepšiniui dar teks nueiti ilgą kelią.

„Tai yra profesionalių lyga, todėl būtų logiška, kad tai visoms krepšininkėms būtų pagrindinis darbas. Deja, tenka pripažinti, kad šiandien maždaug tik trečdalis aukščiausios lygos krepšininkių gali save vadinti tikrosiomis profesionalėmis, tai yra – nedirbti jokių kitų darbų ir savo profesinį dėmesį skirti tik krepšiniui. Tikimės, kad „Krepšinio verpstė“ prisidės prie šios situacijos pokyčio.“

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų