Pati tarnyba tokį sprendimą motyvuoja nenoru kelti įtampos visuomenėje, ji taip pat pripažino, kad verslas nenori viešinti šios informacijos.
Tarnybos komunikacijos specialistė Rūta Kajėnė 15min.lt tvirtino, kad toks sprendimas priimtas ir dėl greitai besikeičiančios situacijos, ir dėl nenoro sukelti nereikalingą įtampą.
„Situacija darbo rinkoje pastaruoju metu itin greitai keičiasi, o gaunami duomenys ne visuomet pasitvirtina. Šiuo metu jie nėra platinami siekiant išvengti nesusipratimų ir bereikalingos įtampos“, – tvirtino specialistė.
Anot jos, dažnai pokyčiai įmonėse siejami su veiklos apimčių sumažėjimu, finansiniais sunkumais. Vis dėlto pranešimus apie grupės darbuotojų atleidimus vėl planuojama viešinti nuo sausio, teigė R. Kajėnė.
SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas tokį Užimtumo tarnybos sprendimą vertina neigiamai.
„Bet kokia informacija yra svarbi, kad suprastum ir kuo greičiau įvertintum pokyčius, kurie vyksta ekonomikoje. Gaunant tokius duomenis geriau ir operatyviau gali sekti, kas darosi skirtinguose sektoriuose ar net skirtinguose regionuose“, – 15min.lt sakė SEB banko vyriausiasis ekonomistas.
Vis dėlto iš Užimtumo tarnybos portalui pateiktos informacijos apie liepą–rugpjūtį gautus pranešimus matyti, kad grupinių atleidimų skaičius mažėja. Nuo liepos pradžios devynios įmonės ir įstaigos pateikė tokius pranešimus, tik viena jų – plastiko gaminių gamintoja DIAB – pranešė, kad atleidimai susiję su COVID-19, įmonė žada atleisti 58 darbuotojus.
Kelionių agentūra „Krantas Travel“ pranešė atleisianti 21 darbuotoją, išieškojimo agentūra „Sergel“ – 13, krovinių gabenimo bendrovė „Simeon“ – 20, „Swiftcom Networks Limited“ – 37.