• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pastaraisiais metais Lietuvos turizmo perlas Neringa tapo tikru turizmo deimantu. Dėl savo nuostabios gamtos, ramybės oazių ir, žinoma, labai didelių kainų. Tačiau vietos valdžia ir verslas žada, kad šiemet esą viskas bus kiek kitaip, nes prognozuojamas konkurencinis mūšis dėl turistų ir jų pinigų.

Pastaraisiais metais Lietuvos turizmo perlas Neringa tapo tikru turizmo deimantu. Dėl savo nuostabios gamtos, ramybės oazių ir, žinoma, labai didelių kainų. Tačiau vietos valdžia ir verslas žada, kad šiemet esą viskas bus kiek kitaip, nes prognozuojamas konkurencinis mūšis dėl turistų ir jų pinigų.

REKLAMA

Apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportažas.

Neringos meras Darius Jasaitis laidos žurnalistams sakė manantis, kad jo miesto restoranuose kainos gali net ir mažėti, nes atsidarys nemažai naujų restoranų ir atsiras nemenka konkurencija.

„Turbūt vienintelė vieta, kur galima tikėtis, kad kainos ne kils, o netgi leisis“, – kalbėjo meras.

„Nenorime ir neketiname kelti kainų taip stipriai. Kainos Lietuvoje ir taip pakankamai nemažos ir mes puikiai suprantame, kad mes negalime išsišokti ir vaidinti Šveicarijos. Bet tikrai turime pasidengti didėjančius kaštus“, – patikino ir restoranų tinklo Neringoje vadovė Živilė Cirtautaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau patiekalų kainos jau dabar gana nemenkos. Keturių asmenų šeimai pietūs Neringos kavinėse gali kainuoti nuo 60 iki 150 eurų.

REKLAMA

„Restorane, esančiame Preiloje, gana vaizdingoje vietoje šalia Marių, kainos atitinkamai gražios. 13 eurų suma yra ta, kurią mokėsite už sriubą, užkandžiai prasideda nuo 8 eurų, picos nuo 9–10, pagrindiniai patiekalai nuo 15 ir šuoliuojantys į viršų, siekiantys apie 27 eurus ir daugiau“, – įspūdžiais dalijosi laidos korespondentas Ervinas Romanovas.

Sriubų kainos Neringos restoranuose nuo 8 iki 10 eurų. Aišku, gerai paieškojus sriubos rasite ir už 4–5 eurus. Užkandžiai vidutinės klasės restoranuose kainuoja nuo 9 iki 15 eurų. O rankų darbo koldūnai – apie 10–14 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

„Esame viename populiariausių Nidos restoranų ir čia maisto kainos pakankamai įvairios. Pusryčiai nuo 8 eurų, antro patiekalo kaina nuo 11 eurų, bet galintys sau leisti brangesnius patiekalus gali įsigyti ir kepsnį už 48 eurus“, – restorano meniu apžvelgė žurnalistas.

Lietuvos kurortuose – mažiau užsieniečių

Nidos prieplaukoje jau išrikiuoti laivai, kurie laukia pinigingų turistų. Laivo kapitonas Arūnas Bartkevičius Nidos svečius šiemet ir vėl plukdys apžiūrėti didžiosios kopos ir kitų vietos gamtos stebuklų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Viskas susideda nuo transporto. Kuras brangsta, tai automatiškai ir viskas brangsta. Niekur nesidėsi – branginsim. Žmogui plaukti iki Didžiosios kopos kainuoja 12 eurų, jeigu susirenka su grupe, tai gaunasi dar pigiau – ir po 10, ir po 8 eurus“, – kalbėjo kapitonas.

Bet atvykti į Neringą yra viena, o apsigyventi – kita. Apgyvendinimo kainos ir toliau auga. Jos bus apie 10 procentų didesnės nei pernai.

REKLAMA

„Kainos priklauso nuo mėnesio. Aktyviausiu periodu yra iki 200 eurų. Šiandien galima apsigyventi už 90 eurų. Kambarys dvivietis, su pusryčiais“, – sakė viešbučio Nidoje vadovė Jurgita Vičienė.

Nors kai kur prašoma ir 600 eurų už parą, bet beveik visi savaitgaliai jau išpirkti. Jei į Nidą norėsite atvykti per Jonines ar Mindaugines, tai teks mokėti labai daug arba tikėtis, kad atsiras tokių, kurie atšauks savo pigesnės klasės kambarių rezervacijas.

REKLAMA

„Su savaitgaliais apskritai yra sunkiau. Teko ieškoti birželio 9 dienai, savaitgaliui, ten tokia delegacija turėjo atvykti, tai buvo sunkiai randama, tačiau pasiūlymų tikrai dar yra. Dar daug kas yra nepaskelbę, kad nuomoja, tai jei šiai dienai atrodo, kad pasiūlymų nėra, tai tikrai artimiausiu metu atsiras“, – tikino D. Jasaitis.

Ankstesniais metais apie 30 procentų kavinių ir viešbučių apyvartos sudarydavo užsieniečių pinigai, bet dabar Neringoje beveik nėra turistų iš svetur. Užsieniečiai galvoja, kad Lietuvoje dėl karo Ukrainoje yra nesaugu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Manau, kad tai yra gudri mūsų kaimyninių šalių turizmo politika. Kad ir mūsų draugų vokiečių, kurie labai skatina nacionalinį turizmą ir šiuo atveju, gąsdindami savo piliečius karu pas mus, taip priverčia juos poilsiauti Vokietijoje, paliekant pinigus čia. Tai mūsų Vyriausybei ko gero reikia mokytis iš kaimynų, kaip reikia kovoti dėl turistų“, – kalbėjo Neringos meras.

Yra ir alternatyvų

Tiems, kam Lietuvos pamarys ir pajūrys yra per brangus, visada siūloma alternatyva – kaimo turizmas. Pernai jau gegužės mėnesį kaimo turizmo sodybos buvo išgraibstytos visai vasarai.

REKLAMA

„Praeitas sezonas mums buvo pirmas ir kadangi tai buvo kovido sezonas, tai žmonės negalėjo keliauti ir daugiausiai rinkosi poilsį Lietuvoje. Praeitą vasarą mes neturėjome laisvų vietų“, – sakė Vytautas Sirusas

Kaimo turizmo verslą Tytuvėnuose valdantis vyras kainų šiemet kelti neplanuoja, nes jos ir taip nemenkos. Dvivietis kambarys – 110 eurų, namelis keturiems asmenims – 170 eurų. Jei pakelsi dar, tai gali potencialų svečią išbaidyti į užsienio kurortus su visais atostogoms skirtais pinigais.

REKLAMA

„Mes šiemet kainų nekeliame, nes žinome, kad atsiveria keliai į visas Europos šalis ir žmonės tiesiog skaičiuoja. Tai mes nei kėlėm, nei mažinome“, – aiškino V. Sirusas

Kraupstantiems nuo didelių kainų yra kuo puikiausia alternatyva – prisiminti nuostabius Lietuvos ežerus, upes ir kitas viešas stovyklavietes, kur gali už dyką išsiskleisti palapinę, kepti lauže bulvę su lupena ir džiaugtis geru oru ir uodų draugija.

Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų