Visi mėgsta šokoladą, bet jo prisivalgius daugelį apima kaltės jausmas.
Tačiau pasirodo, kad pasiduoti saldumynų pagundoms gali būti naudinga – naujas tyrimas atskleidė, kad nedidelis kiekis šokolado kas dieną gali pagerinti kognityvinius sugebėjimus.
Akvilos universiteto Italijoje mokslininkai pastebėjo, kad reguliarus kakavos ir šokolado vartojimas iš tiesų ilgainiui gali turėti teigiamą poveikį kognityvinėms funkcijoms.
Keletą mėnesių stebėję senyvo amžiaus žmones, mokslininkai atrado, kad daugiau šokolado valgę žmonės buvo atsparesni atmintiems sutrikimams.
Pasirodo, taip yra kakavos flavonolių dėka – tai šokolade esantys junginiai, kurių taip pat randama obuoliuose, kriaušėse ir vynuogėse.
Valentina Socci ir Michele Ferrrara, tyrimo vadovai, paaiškino: „Jei atkreipsime dėmesį į esminį mechanizmą, kakavos flavonoliai turi teigiamą poveikį širdies ir kraujagyslių sveikatai ir gali padidinti kraujo apytaką smegenyse hipokampo smegenų žievės klostėse.
Ši dalis yra ypatingai veikiama senėjimo, todėl senėjant žmonėms prastėja atmintis.
Reguliarius kakavos ir šokolado vartojimas iš tiesų ilgainiui gali turėti teigiamą poveikį kognityviniams sugebėjimams.“
Deja, kaip visada, yra ir kita medalio pusė.
Specialistai aiškina: „Vis dėlto, kasdienis kakavos ir šokolado valgymas taip patu turi neigiamą šalutinį poveikį.
Šis šalutinis poveikis paprastai yra siejamas su šokolado kaloringumu bei su kai kuriais vidiniais kakavos augalo cheminiais junginiais, pavyzdžiui, kofeinu ir teobrominu, bei su daugeliu šokolade esančių priedų – pienu ir cukrumi.“
Paprastai tariant, tai reiškia, kad nereikėtų persistengti ir geriausia rinktis juodą, o ne pienišką ar baltą šokoladą.