Diplomatinių šaltinių teigimu, raketų demonstravimas šiuo metu turėtų „sukelti amerikiečių paniką“.
Parado metu tikimasi parodyti dešimtis tarpkontinentinių „Hwasong-15“ raketų, kurias Šiaurės Korėja pirmą kartą išbandė 2017 metų lapkritį. Diplomatiniai šaltiniai taip pat neatmeta galimybės, kad „artimiausiu metu“ pasaulis gali sulaukti naujų testų, kurie pasiųs stiprią žinutę regione esančioms amerikiečių pajėgoms.
Ši informacija paviešinta po pirmojo JAV prezidento Donaldo Trumpo metinio pranešimo, kuriame jis kritikavo Kim Jong-Uno režimą dėl žmogaus teisių pažeidimų ir „neapgalvoto branduolinių ginklų siekimo“, kuris netrukus gali kelti grėsmę ir JAV. D.trumpas taip pat dar kartą priminė ir Kim režimo aukas, tarp kurių ir nukankintas studentas Otto Warmbieras.
Žiemos olimpinių žaidynių bėdos
Pietų ir Šiaurės Korėjos diskusijos, nulėmusios Pchenjano dalyvavimą žiemos olimpinių žaidynėse, buvo garbinamos kaip didelių pokyčių pranašas. Tikėtasi, kad tai leis sumažinti įtampą Korėjos pusiasalyje. Tačiau procesas nėra toks sklandus, kaip tikėtasi.
Praėjusį pirmadienį Šiaurės Korėja pareiškė, kad atšaukia jungtinį kultūrinį pasirodymą, kuris turėjo įvykti prieš olimpines žaidynes. Pasak Pietų Korėjos vienybės ministerijos, Pchenjanas atsisakė dalyvauti, nes „Pietų Korėjos žiniasklaida nuolat įžeidinėjo Šiaurės Korėjos pastangas ruošiantis žiemos olimpinėms žaidynėms“.
Pasak šaltinių, gali būti, kad bus atšaukti ir kiti renginiai.
Kylančios problemos
Planuojamas karinis paradas, pasak „Korea Risk Group“ tyrimų organizacijos atstovo Chado O'Carrollo, gali sumažinti Vašingtono palaikymą Šiaurės ir Pietų Korėjų dialogui.
„Panašu, kad JAV palaikymas Šiaurės ir Pietų Korėjos susivienijimui jau dabar ima trupėti. Labai gali būti, kad raketų paradas taps didžiuliu išbandymu šiam palaikymui“, - sako ekspertas.
Pirminiais duomenimis, užsienio žiniasklaidos priemonėms nebus leidžiama stebėti parado.
Tai didžiulis pokytis nuo praėjusių metų, kuomet daug pasaulyje žinomų žiniasklaidos priemonių buvo pakviesta nušviesti karinį paradą, kurio metu Pchenjanas pristatė ilgojo nuotolio raketas. Šaltinių teigimu, taip buvo nuspręsta dėl konkrečių eksponuojamų ginklų ir norint išvengti klausimų apie jų panaudojimą. Neįsileisdama užsienio žiniasklaidos Šiaurės Korėja tikisi kontroliuoti visą informaciją, kaip pasaulis matys šį paradą.
Pastarosiomis dienomis Šiaurės Korėja stiprino savo prieš JAV nukreiptą retoriką ir vėl pažėrė įspėjimų, kas nutiks, jei bus atnaujintos dėl olimpinių žaidynių sustabdytos karinės pratybos.