„Iš kibernetinio saugumo pusės mes vertiname, kad būtent tie slaptažodžiai, kurie buvo paviešinti, nors jie ir buvo užkoduoti, tačiau užkoduoti silpnai ir juos automatinėmis priemonėmis piktavaliams galima dekoduoti. Tai reiškia, vartotojai, kurių slaptažodžiai ten yra, turėtų iš esmės juos pasikeisti. Ypač vartotojai, kurie naudoja tuos pačius slaptažodžius kitoms paskyroms“, – žurnalistams trečiadienį sakė R. Rainys.
„Pagrindinė mūsų žinutė vartotojams – reikia keisti slaptažodžius ir keisti greitai“, – akcentavo jis.
Pasak jo, kodavimo algoritmai, naudoti saugoti slaptažodžius, šiuo metu rekomenduojami nenaudoti.
R. Rainys teigia, kad duomenis paviešinusio programišiaus pateikta versija, jog „CityBee“ duomenų apsauga yra itin prasta, nenaudota papildoma autentifikacija, yra viena iš hipotezių, kurios bus tiriamos.
Pasak jo, duomenys galėjo būti pavogti ir fiziškai, nebūtinai įsilaužus, nes šiuo metu nėra aišku, kaip duomenys pateko į rankas piktavaliams juos paviešinusiems žmonėms.
„Kaip tai įvyko ir kada tai įvyko nežino nei sistemos valdytojas, nei mes, o kad tai nustatytume, reikia techninių duomenų, kuriuos mes tikimės artimiausiu metu gauti“, – sakė R. Rainys.
Apie tai, kad trejų metų senumo „CityBee“ naudotojų duomenys buvo paskelbti internete, pranešta pirmadienio vakarą. Bendrovė teigia, kad nutekėjo apie 110 tūkst. klientų duomenys.
Tarp programišių paskelbtų duomenų yra klientų el. pašto adresai, telefono numeriai, asmens kodai, užkoduoti slaptažodžiai.
Tyrimą dėl duomenų vagystės pradėjo Lietuvos kriminalinės policijos biuras.
Už neteistą elektroninių duomenų perėmimą ir panaudojimą gresia bauda arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.
„CityBee“ vadovas Kristijonas Kaikaris antradienį spaudos konferencijoje sakė, kad hakeriai vartotojų mokėjimo duomenų nepavogė, nes bendrovė šių duomenų nekaupia ir nelaiko.
Savo klientus, kurie bendrovės sistemoje registravosi iki 2018-ųjų vasario 22 dienos, „CityBee“ ragina pakeisti savo slaptažodžius tiek „CityBee“ sistemoje, tiek kitose sistemose, jei buvo naudotas toks pats ar panašus slaptažodis.
„CityBee“ veikia Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje. Bendrovės valdomą automobilių parką sudaro daugiau nei 2 tūkst. transporto priemonių, įmonė turi daugiau kaip 750 tūkst. registruotų klientų bazę.