Seimas imsis svarstyti socialdemokrato Algirdo Syso siūlymą Lietuvoje įvesti progresinius gyventojų pajamų mokesčius, tačiau prieš tai bus laukiama Vyriausybės išvadų šiuo klausimu.
Už pritarimą projektui po pateikimo balsavo 48, prieš – 13, susilaikė 15. Preliminari svarstymo Seimo posėdyje data – birželio 2-oji.
Atsižvelgiant į gyventojų pajamų dydį, už tam tikrą metinių pajamų dalį, viršijančią siūlomame projekte nustatytas sumas, būtų taikomas atitinkamai didesnis gyventojų pajamų mokesčio tarifas. Anot projekto, Lietuvoje butų numatytas diferencijuotas gyventojų pajamų mokesčio tarifas - 15, 18, 25 ir 40 procentų dydžio:
metinių pajamų daliai, neviršijančiai 24 000 litų, būtų taikomas 15 procentų tarifas;
metinių pajamų daliai, viršijančiai 24 000 litų, bet neviršijančiai 60 000 litų - 18 procentų tarifas;
metinių pajamų daliai, viršijančiai 60 000 litų, bet neviršijančiai 120 000 litų, - 25 procentų tarifas;
metinių pajamų daliai, viršijančiai 120 000 litų, - 40 procentų tarifas.
Projekto aiškinamajame rašte socdemas teigia, kad progresinio gyventojų pajamų mokesčio tarifo įvedimas leistų surinkti daugiau lėšų į valstybės biudžetą iš didesnes pajamas gaunančių asmenų, o ne taupyti mažiausias pajamas gaunančių asmenų sąskaita.
Apie galimybę įvesti progresinius mokesčius yra kalbėjęs ir Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime seniūnas Jurgis Razma. „Suprantu, jog tai skamba kairuoliškai, tačiau sunkmečio sąlygomis reiktų ieškoti būdo didesniam solidarumui įtvirtinti“, - „Balsui.lt“ sakė politikas.
Pagal šiuo metu galiojančią Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą, taikomas 15 procentų gyventojų pajamų mokesčio tarifas, išskyrus numatytas išimtis.
Plačiau apie tai - LNK vakaro žiniose.