• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Smarki žiemos audra „Eleanor“ trečiadienį slinko per Europos šalis, nusinešė žmonių gyvybių, pridarė nemažai žalos, sutrikdė susisiekimą ir dešimtis tūkstančių gyventojų paliko be elektros.

38

Smarki žiemos audra „Eleanor“ trečiadienį slinko per Europos šalis, nusinešė žmonių gyvybių, pridarė nemažai žalos, sutrikdė susisiekimą ir dešimtis tūkstančių gyventojų paliko be elektros.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ispanijos šiaurinėje Baskijos pakrantėje žuvo du žmonės – didžiulės bangos į jūrą nublokšta pora, nurodė pareigūnai. Dar vienas žmogus mėgino juos gelbėti, bet jį patį teko ištraukti į krantą gelbėtojams.

REKLAMA

Prancūzijos Alpėse per incidentą Morijono kurorte 21 metų slidininką užmušė nuvirtęs medis. Dėl pavojingų sąlygų šiame rajone teko uždaryti kelis slidinėjimo kurortus.

Šioje šalyje per audrą dar keliolika žmonių buvo sužeisti, iš jų keturi – sunkiai, sakė naujienų agentūrai AFP Prancūzijos civilinės gynybos atstovas Michaelis Bernier (Mišelis Bernjė).

REKLAMA
REKLAMA

Pasak meteorologų „Eleanor“ atnešti vėjau buvo smarkiausi šalyje per pastaruosius aštuonerius metus.

Prancūzijai priklausančios Viduržemio jūros salos Korsikos pakrantėje vėjo gūsių greitis siekė 140 km per valandą, todėl sugadintų elektros linijų sukelti miškų ir krūmynų gaisrai sparčiai išplito, buvo sužeisti trys žmonės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šveicarijos vidurio miestelyje Lenke aštuoni žmonės buvo sužeisti smarkiam vėjo gūsiui nuo bėgių nuvertus keleivinio traukinio vagoną. Dar vienas žmogus buvo sužeistas nuvirtusio medžio Olandijos pietiniame Heso miestelyje.

Dėl smarkių vėjų teko uždaryti Strasbūro ir Bazelio-Miulūzo-Freiburgo oro uostus, bet po vidurdienio jie buvo vėl atidaryti.

REKLAMA

Paryžiaus Charles'o de Gaulle'o (Šarlio de Golio) oro uoste dauguma skrydžių trečiadienį buvo atidėti, o prieš vėjui nurimstant dar kelis skrydžius teko nukreipti į kitus oro uostus.

Keliuose Prancūzijos regionuose dėl nepalankių orų sutriko susisiekimas traukiniais ir keliais. Daug kur juos blokavo užvirtę medžiai, elektros linijos arba kitokios nuolaužos.

REKLAMA

Prancūzijoje apie 225 tūkst. būstų liko be elektros, o Atlanto vandenyno pakrantėje laukiama „itin smarkaus“ potvynio.

Rytą Paryžiuje dėl smarkaus gūsingo vėjo turistai negalėjo lankytis Eiffelio (Eifelio) bokšte, bet vėliau jis buvo vėl atidarytas.

Kruša ir perkūnija

Per žemyninę Europą „Eleanor“ slinko nusiaubusi Angliją ir Airiją. Siekiant apsaugoti Londoną nuo didelio potvynio buvo uždaryta Temzės užtvara – viena didžiausių judamųjų dambų pasaulyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jungtinės Karalystės pietuose slinko smarkių liūčių su kruša, garsiu griaustiniu ir žaibais“, – sakė meteorologė Becky Mitchell (Beki Mitčel).

Ant Didžiojo Dan Felio kalno Vestmorlande, Anglijos šiaurės rytuose, vėjo gūsių greitis siekė 160 km per valandą. Keliuose svarbiuose keliuose dėl apvirtusių automobilių arba išverstų medžių buvo sustabdytas eismas.

REKLAMA

Airijos elektros tinklų bendrovė nurodė atkūrusi elektros tiekimą 123 tūkst. klientų, bet dar 27 tūkst. tebėra likę be šviesos.

Vakarų pakrantėje esančiame Golvėjuje gatvės buvo užlietos aukštam potvyniui persiritus per apsaugines užtvaras. Kovoti su stichija buvo pasiųsta daugiau kaip dvi dešimtys karių.

Belgijoje ir dalyje Ispanijos taip pat buvo paskelbtas „oranžinis“, trečias pagal keturbalę skalę, pavojaus lygis. Pareigūnai perspėjo žmones būti atsargius, jeigu jiems tenka būti lauke.

REKLAMA

Nyderlanduose Amsterdamo Schipolio oro uoste, viename svarbiausių Europos oro susisiekimo centrų, buvo atšaukta daugiau kaip 250 skrydžių. Be to, keliuose regionuose buvo paskelbti perspėjimai dėl pavojingų orų.

Olandų tarnybos pirmąkart uždarė visas penkias dambas, saugančias nuo audrų sukeliamų potvynių šalies Šiaurės jūros pakrantę, nurodė Susisiekimo ministerija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skrydžių tvarkaraštis taip pat sutriko Frankfurto oro uoste Vokietijoje, kur ši audra buvo praminta „Burglind“. Be to, skrydžiai buvo sutrikdyti Ciuricho oro uoste, o šveicarų pareigūnai paragino žmones vengti lankytis miškuose.

Televizija RTS nurodė, kad keliuose Šveicarijos kantonuose be elektros liko apie 14 tūkst. namų.

Buvo uždaryti dauguma slidinėjimo kurortų Šveicarijoje ir Prancūzijos Alpių šiaurinėje dalyje. Arkų (Les Arcs) kurorte vėjo gūsių greitis siekė 250 km per valandą.

„Šiandien geriau likite prie židinio“, – sakė Savojos regiono slidinėjimo priežiūros pareigūnas Davidas Ponsonas.

„Eleanor“ yra jau ketvirta nuo gruodžio Europai smogusi didelė audra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų