„Tai yra iš tiesų netobula situacija. Mes matome, kad veikia maisto parduotuvės, labai nori pradėti veikti ne maisto parduotuvės, tai mes dedame visas pastangas, kad galėtume atsargiai, laipsniškai tą karantiną laisvinti“, – anksčiau vienoje spaudos konferencijoje kalbėjo ministrė A. Armonaitė.
Bet laipsniškas karantino laisvinimas ir būdai tai daryti nežavi Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio.
„Aš manau, kad bus dar blogesnė situacija. Kur yra miestas su „raudonu šviesoforu“, tai įmonės savo darbuotojams neoficialiai rekomenduos nesitirti, kad nebūtų fiksuojamas sergančiųjų skaičius. Tai mes turėsime begalę daug pasislėpusių žmonių, nes tokia situacija jau buvo. Darbuotojui neapsimoka išeiti į biuletenį ir gauti 68-69 (procentus – aut. past.) savo buvusių pajamų – tai yra pasityčiojimas“, – tikino Seimo narys R. Žemaitaitis.
Tuo metu premjerė Ingrida Šimonytė priverstinai nedirbantiems žada didesnę piniginę paramą. Tačiau kokią – vis dar neaišku.
„Jeigu atsitiktų taip, kad reikėtų ilgesnių apribojimų, ar atsitiktų taip, kad į apribojimus vėl reikėtų sugrįžti dėl to, kad epidemiologinė situacija labai pablogėtų, tai neatmetu ir to, kad teiktume Seimui pasiūlymus dėl paramos dydžių keitimo“, – vienoje spaudos konferencijoje aiškino premjerė I. Šimonytė.
„Tai jeigu kirpėja 2019 ar 2020 metais deklaravo, kad uždirbo 1 tūkst. eurų, tai ji šiandien turėtų gauti 700 eurų, nes žmogus draudiminę įmoką padarė, jis bet kokiu atveju tuos pinigus valstybei į apyvartą kišo. Tai aš manau, kad čia vėl toks Vyriausybės nekompetencijos bruožas“, – įsitikinęs R. Žemaitaitis.
Papildomi pridėti penkiasdešimt ar šimtas eurų nedirbančiųjų neišgelbės. Todėl oponentai siūlo surengti normalias pinigų dalybas. Panašias kaip Vokietijoje ar Didžiojoje Britanijoje.
„Pinigų valstybė turi pakankamai daug, realiai yra milijardas du šimtai. Ekonomistų skaičiavimais šiandien kaip tik reikia skatinti vidaus vartojimą. Tai yra ta pati idealiausia proga žmonėms skirti ne 260 (eurų – aut. past.), bet skirti visiems minimalią mėnesinę algą ir nekelti jokio klausimo“, – sakė R. Žemaitaitis.
Tiesa, praėjusią savaitę viena svarbiausių Lietuvos figūrų sprendžiant šiuo metu itin jautrius karantininius verslo, paramos pinigų ir karantino atlaisvinimo klausimus Aušrinė Armonaitė darbo metu paviešino vaizdelį socialiniame tinkle „TikTok“. Tai, žinoma, sulaukė daug opozicijos kritikos.
„Aišku, mes ir negalime tikėtis iš šios Vyriausybės kažko tai. Žmonės labai naiviai tikisi, kad šita Vyriausybė gali kažką padaryti, jeigu ekonomikos ir inovacijų ministrė daugiau nei pusę laiko praleidžia programėlėje „TikTok“ filmuodama Vyriausybės ir ministerijos rūsius ir kabinetą. Tai sunku tikėtis iš tokių žmonių, kad jie kažką tai išvis galėtų padaryti“, – teigė R. Žemaitaitis.
Visą šią situaciją pakomentavo ir laidos „Karštai su tv3.lt“ studijoje apsilankęs buvęs Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto narys Linas Slušnys.
Reportažą ir pokalbį su laidos svečiais žiūrėkite siužete, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.
VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:
Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.