„Į didžiąją dalį mūsų pastabų Finansų ministerija atsižvelgė“, – portalui 15min tvirtino R. Žemaitaitis.
LRT radijui jis teigė nepalaikantis siūlomos NT apskaičiavimo tvarkos, nes turto vertės grindys – riba, iki kurios nebūtų taikomas mokestis – siūlomos per žemos.
„Frakcijoje tikrai nebus pritarimo. Nes šnekėjome apie visiškai kitas grindis. Kalbėjome apie indeksavimą Tai, matyt, kitą ar dar kitą savaitę bus kviečiama, matyt, valdančioji koalicija ir bus kalbama“, – tvirtino R. Žemaitaitis.
„Siūliau, kad turėtų būti indeksuojama grindų suma, kadangi turto vertė visą laiką didėja dėl infliacinių dalykų, ji turi būti indeksuojama. Tad šis siūlymas man keistas“, – 15min.lt sakė R. Žemaitaitis.
Jis teigiamai vertina mokesčio išimtis, tačiau jis pasigenda anksčiau aptartos galimybės taikyti 50 proc. lengvatą oficialiai būstą nuomojantiems asmenims ir sako, kad tai padidins šešėlį.
BNS rašė, kad Finansų ministerija siūlo išplėsti nekilnojamojo turto mokesčio bazę, jį vienam asmeniui taikant nuo 40 tūkst. eurų būsto vertės. Mokesčio tarifai, priklausomai nuo vertės, siektų nuo 0,1 iki 1 procento.
Pertvarkant mokesčius siūloma ir padidinti gyventojų pajamų mokesčio progresyvumą įvedant keturis 20, 25, 32 ir 36 proc. tarifus, nepriklausomai nuo pajamų šaltinio, taip pat 10 proc. apmokestinti visas ne gyvybės draudimo sutartis, išskyrus civilinę vairuotojų atsakomybę.
Taip pat siūloma iki 17 proc. didinti pelno mokesčio tarifą, apmokestinti saldžiuosius gėrimus.
Tikimasi, kad priėmus visus pasiūlymus į valstybės ir savivaldybių biudžetus kitąmet būtų papildomai surinkta 248,7 mln. eurų, o 2027 metais – 624,6 mln. eurų.
Didžioji dalis šių lėšų būtų skiriama gynybai – atitinkamai 306 mln. eurų ir 523,6 mln. eurų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!