• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prancūzijos teisėjai nutraukė tyrimą dėl įtarimų, kad keturios mados grupės pelnėsi iš uigūrų mažumos priverstinio darbo Kinijoje, ketvirtadienį pranešė prokurorai.

Prancūzijos teisėjai nutraukė tyrimą dėl įtarimų, kad keturios mados grupės pelnėsi iš uigūrų mažumos priverstinio darbo Kinijoje, ketvirtadienį pranešė prokurorai.

REKLAMA

Nacionalinė kovos su terorizmu prokuratūra Paryžiuje, nagrinėjanti įtariamus nusikaltimus žmoniškumui, pranešė sustabdžiusi tyrimą.

Ieškovų advokatas Williamas Bourdonas teigė naujienų agentūrai AFP, kad bus pateiktas naujas skundas.

2021 metais teismas Prancūzijoje pradėjo nagrinėti kaltinimus tarptautinėms įmonėms, įskaitant „Uniqlo“ bei „Zara“ savininkę, prisidėjusius prie nusikaltimų žmoniškumui.

Byla buvo pagrįsta skundu, kurį pateikė kovos su korupcija grupė „Sherpa“, „Clean Clothes Campaign“ padalinys Prancūzijojeir Europos uigūrų institutas, taip pat uigūrė, kuri buvo laikoma stovykloje Sindziango mieste, Kinijoje.

Ieškovai apkaltino „Zara“ ir kitų garsių prekių ženklų savininkę „Inditex“,  „Uniqlo“, prancūzų mados grupę SMCP ir avalynės gamintoją „Skechers“ naudojus Sindziango regione pagamintą medvilnę.

REKLAMA
REKLAMA

Teisių gynėjų grupės kaltina Kiniją dėl virtinės pažeidimų vakariniame Sindziango regione, įskaitant žmonių kalinimą vadinamose „perauklėjimo stovyklose“, prievartą, priverstinę sterilizaciją ir priverstinį darbą, taip pat uigūrų kultūrinių ir religinių objektų naikinimą. 

REKLAMA

Įtarimai buvo pateikti po 2020 metų kovo mėnesį paskelbtos nevyriausybinės organizacijos Australijos strateginės politikos instituto ataskaitos.

Balandžio 12 dieną prokuratūra išsiuntė ieškovams laišką, kuriame nurodė, kad stabdo tyrimą, nes neturi „jurisdikcijos patraukti baudžiamojon atsakomybėn už skunde nurodytus faktus“.

Bylai artimas šaltinis teigė, kad tokį atsakymą lėmė aplinkybė, jog įtariamus nusikaltimus greičiausiai įvykdė Kinijos įmonės Kinijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Visos keturios mados grupės tuo metu atmetė kaltinimus, o „Inditex“ teigė, kad taiko griežtą atsekamumo kontrolę.

„Uniqlo“ pareiškė, jog atliko patikrinimus įtraukdama trečiąsias šalis, siekdama įsitikinti, jog tiekėjai nepažeidžia žmogaus teisių.

 SMCP ketvirtadienį sakė naujienų agentūrai AFP nepripažįstanti kaltinimų ir kad tyrimas jos atžvilgiu buvo nutrauktas „po to, kai 2022 metų spalį SMCP grupės ir jos prekių ženklų pavadinimai buvo pašalinti“ iš Australijos strateginės politikos instituto ataskaitos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų