Sunkią pergalę VTB Vieningoje lygoje iškovojo Kauno „Žalgirio“ ekipa, išvykoje 79:74 (30:20, 19:25, 20:20, 10:9) palaužusi Rimo Kurtinaičio treniruojamus Rygos VEF krepšininkus.

Lietuvos vicečempionams tai buvo penktoji pergalė per septynerias rungtynes, o latviai savo sąskaitoje turi 3 laimėjimus ir 5 nesėkmes.

Susitikimo pradžioje iniciatyva priklausė aikštės šeimininkams, kurie pirmavo nežymia persvara - 7:5. Latviai buvo priekyje 9:5, bet „Žalgiris“ atsakė aštuoniais taškais iš eilės ir perėmė iniciatyvą - 13:8. Net trečiąjį tolimą metimą iš eilės pataikęs M.Kuzminskas dar labiau timptelėjo kauniečius į priekį - 22:15. Pabėgti žalgiriečiams trukdė atsainus žaidimas gynyboje. Tiesa, spurtą inicijavusio M.Kuzminsko komandos draugai, šiam atsisėdus ant suolo, pratęsė sėkmingą žaidimo atkarpą - 26:15. Rezultatyviai susiklostęs kėlinys baigėsi „Žalgiriui“ pirmaujant rezultatu 30:20.

Visgi antrasis kėlinys svečiams prasidėjo nesėkmingai ir R.Kurtinaičio kariauna ėmė grėsmingai vytis varžovus - 27:31. Iš duobės mūsiškius bandė traukti tritaškį pataikęs M.Brownas bei dvitaškį pridėjęs M.Pocius, tačiau latvių atsakas buvo lygiai toks pat - 36:32. Vis dėlto VEF sukilimas buvo numalšintas ir „Žalgiriui“ pavyko atstatyti turėtą pranašumą - 42:32. Tačiau skirtumo lietuviai neišlaikė ir leido kaimynams priartėti - 47:43. Po dviejų kėlinių žalgiriečiai pirmavo 49:45.

Po pertraukos Kauno klubas parbloškė varžovus ir dar labiau sunkino jų padėti priversdami jų lyderius prisirinkti daug pražangų - 58:47. M.Pocius neapdairiai užsidirbo techninę pražangą ir visas baudas realizavę latviai sušvelnino atsilikimą (50:58), tačiau VEF pastangas nubraukė A.Milaknio tritaškis - 61:50. Aikštėje pasirodžius B.Marjanovičiui, „Žalgirio“ gynyboje atsirado skylių, o sustojus ir puolimui, rygiečiai artėjo - 60:65. Kėlinio pabaiga sėkmingiau susiklostė VEF ir prieš lemiamą mačo dalį Lietuvos vicečempionai džiaugėsi tik keturių taškų persvara - 69:65.

Kėlinio pradžia prasidėjo O.Samhano nesportine pražanga ir keturiais VEF taškais, po kurių R.Kurtinaičio auklėtiniai išlygino rezultatą - 69:69. Susitelkę žalgiriečiai atitrūko keturiais taškais - 73:69. Nerezultatyviame kėlinyje sustojo abi komandos. Tiesa, tai į naudą buvo mūsiškiams. Likus 2,5 minutės rezultatas vis dar buvo 73:69. „Žalgiris“ ir VEF apsikeitė atakomis, tiksėjo paskutinioji mačo minutė, o kamuolys buvo lietuvių rankose - 75:71. Rungtynių pabaigoje fortūna Rygos klubui neatsisuko ir „Žalgiris“ šventė pergalę - 79:74.

„Žalgiris“: M.Pocius 15, M.Kuzminskas 14, M.Kalnietis 13, P.Jankūnas 10, T.Delininkaitis 6, T.Watsonas (8 atk. kam.), M.Brownas ir A.Milaknis po 5, T.Klimavičius 4, D.Collinsas 2 (6 atk. kam.), O.Samhanas (7 min., 3 blk.) ir B.Marjanovičius (15 min., 5 atk. kam.) po 0.

VEF: A.Parahovskis (10 atk. kam.) ir K.Janičenokas po 20, T.Hughesas 12 (2/10 trit.), S.Valteris 6.