„Žalgiris“ iškovojo LFF taurę trečią kartą iš eilės

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai tapo LFF taurės turnyro rekordininkais! Šiandien Utenoje per LFF taurės turnyro finalo rungtynes sostinės ekipa nugalėjo Gargždų „Bangą“ rezultatu 2:1 (2:0) ir laimėjo turnyrą trečią kartą iš eilės bei aštuntą komandos istorijoje. Tiek kartų šio trofėjaus nėra laimėjusi jokia kita Lietuvos ekipa!

„Žalgiris“ aktyviau pradėjo rungtynes ir nuo pirmųjų minučių kontroliavo jų eigą. Vilniečiai ilgiau valdė kamuolį ir netrukus pradėjo kurti pavojingas progas. Jau 3-ąją minutę Linas Pilibaitis stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį virš vartų, o netrukus „Bangos“ vartininkui teko gelbėti savo komandą, kai vienas prieš jį pabėgo Andrius Velička.

Savo „Žalgiris“ pasiekė 13-ąją minutę, kai Gargždų komanda keletą kartų nesugebėjo išmušti aukštai pakilusio kamuolio. Jakubas Wilkas susistabdė jį už baudos aikštelės ribų ir tolimu smūgiu pasiuntė į vartų kampą – 1:0!

Vilniečiai nelėtino tempo ir toliau kontroliavo žaidimo eigą. J. Wilkas dar keletą kartų pabandė laimę smūgiais iš toli, bet pelnyti įvarčio dvynio nepavyko.

„Bangos“ vartininkui gelbėti savo komandą nuo įvarčio teko ir po įspūdingo tolimo Artako Jedigariano baudos smūgio, o Algiui Jankauskui, keletą kartų po kampinių laimėjus oro dvikovas, pritrūko tikslumo.

Vis dėlto 38 min. „Žalgiris“ dar kartą nuginklavo varžovų vartų sargą. Deividas Šemberas iš kairiojo krašto atliko puikų perdavimą į baudos aikštelę, o Linas Pilibaitis galva pasiuntė kamuolį į vartus.

Po pertraukos „Banga“ pabandė žaisti aktyviau ir Gargždų komandai pavyko perimti iniciatyvą. Žaidimo eiga visiškai pasikeitė 57 minutę, kai „Bangos“ saugui Evaldui Grigaičiui pavyko pelnyti įvartį smūgiu iš 16 metrų atstumo.

Tuomet „Žalgiris“ ėmė žaisti itin atsargiai, kad išvengtų dar didesnių nemalonumų. „Banga“ pradėjo ilgai kontroliuoti kamuolį, bet vilniečių taktika pasiteisino – gargždiškiai daugiau pavojingų epizodų prie „Žalgirio“ vartų taip ir nesukūrė.

Patys vilniečiai keletą kartų galėjo pasižymėti po kampinių, bet A. Veličkai ir J. Wilkui pritrūko tikslumo.

Sužaidus teisėjo pridėtas 3 minutes nuaidėjo švilpukas, reiškiantis istorinį „Žalgirio“ triumfą LFF taurės turnyre. Vilniečiai netrukus dar kartą iškėlė gražuolę taurę, o specialų geriausiam finalo žaidėjui skirtą prizą atsiėmė J. WIlkas.

„Žalgiris“ 2 - 1 „Banga“

13‘ [1 – 0 ] J. Wilk

38‘ [2 – 0 ] L. Pilibaitis

57‘ [2 - 1] E. Grigaitis

Geltona kortelė: R. Radavičius (83 min.)

VMFD "Žalgiris": Armantas Vitkauskas, Andro Švrljuga, Georgas Freidgeimas, Algis Jankauskas, Ramūnas Radavičius, Jakubas Wilkas, Artakas Jedigarianas, Deividas Šemberas, Linas Pilibaitis (84‘ Andrezinho), Serge'as Nyuiadzi (59‘ Vaidotas Šilėnas), Andrius Velička (90‘ Paulius Janušauskas).

Gargždų „Banga“: Soslanbekas Aršievas, Karolis Urbaitis, Evaldas Grigaitis, Mantas Gudauskas (45‘ Andrius Butkus), Sergijus Ševčukas, Maksymas Khablovas (56‘ Aslanbekas Tcallagovas), Aleksejus Epifanovas, Davydas Arlauskis, Aurelijus Staponka, Artiomas Stežka, Aleksandras Ruskichas.