Kauno „Žalgirio“ krepšininkai įspūdingai pradėjo Baltijos krepšinio lygos (BBL) finalo ketverto turnyrą. Kauniečiai pirmajame pusfinalio mače Šiauliuose net 117:64 (31:12, 31:25, 31:13, 24:14) sutiruškino „Šiaulių“ komandą ir pateko į finalą.

Žalgiriečiai šiose rungtynėse pataikė net 13 tolimų metimus iš 20 bandymų.

Čempiono titulą ginantis Kauno klubas susitikimą pradėjo spurtu 6:0 ir sužaidus vos tris minutes privertė Antaną Sireiką prašyti minutės pertraukėlės. Nepaisant pasitarimo, šiauliečių atakos ir toliau strigo, o žalgiriečių persvara netruko tapti dviženklė - 11:0. Apsukų nemažinusių „Žalgirio“ krepšininkų pranašumas po dar vieno Tomo Delininkaičio tritaškio bei dviejų baudų metimų pasiekė septyniolikos taškų ribą (19:2), o pirmojo ketvirčio pabaigoje dar truputį padidėjo - 31:12.

Vos prasidėjus antrajam ketvirčiui Marko Popovičius ir Dainius Šalenga tolimais metimais padidino „Žalgirio“ atotrūkį iki 23 taškų (39:16), o įpusėjus kėliniui dar labiau pabėgo į priekį - 48:23. Niekas aikštelėje nesikeitė iki pat didžiosios pertraukos. „Žalgiris“ ir toliau rengė vieną tikslią ataką po kitos, išlaikė triuškinantį pranašumą ir įpusėjus mačui pirmavo 62:37.

Trečiajame kėlinyje sužaidus pustrečios minutės skirtumas viršijo trisdešimties taškų ribą (71:40), o po dar dviejų tritaškių bei Pauliaus Jankūno dvitaškio su pražanga ir keturiasdešimties - 83:42. Valdo Vasyliaus ir Mariaus Prekevičiaus dvitaškių dėka „Šiauliai“ pristabdė kauniečių spurtą, tačiau deficito sumažinti nesugebėjo iki pat kėlinio pabaigos - 93:50.

Ketvirtajame kėlinyje jau nebuvo jokios intrigos. „Žalgiris“ netruko pelnyti šimtąjį tašką, išlaikė didžiulę persvarą ir laimėjo rungtynes įspūdingu skirtumu - 117:64.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 21 (dvitaškiai 5/5, tritaškiai 3/4), T.Klimavičius 19 (7 atk. kam.), M.Rakovičius 13 (dvitaškiai 5/6), M.Popovičius (tritaškiai 3/3) ir T.Delininkaitis (tritaškiai 3/4) - po 11, V.Lipkevičius 10, M.Kuzminskas 8.

„Šiauliai“: R.Broadusas 14 (baudos 5/5), C.Longas 10, J.Jucikas 9, V.Vasylius 8.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Lyderius taupęs „Lietuvos rytas“ neturėjo vargo su VEF

M. Kalnietis: tegul R. Butautas nesupyksta, bet finale norėtume susitikti su „Lietuvos rytu"

P. Jankūnas: ir pergalę iškovojome, ir neišnaudojome visų jėgų

A. Sireika: neprisimenu atvejo, kai per savaitę turėjome sužaisti ketverias rungtynes

A. Trifunovičius: padarėme tai, ką reikia finaliniame ketverte

A. Šikšnius: žaidėme tragiškai, jokių pasiteisinimų negali būti