Portalas tv3.lt įvertino kiekvieno žalgiriečio žaidimą Eurolygoje dešimtbale sistema.
Paulius Jankūnas (9 balai)
Įrodė, kad 450 tūkstančių eurų per sezoną gaus ne už gražias akis. Buvo geriausias ir stabiliausias ekipos žaidėjas. Jis žaidė rezultatyviausiai (vid. 12,3 taško), geriausiai grūmėsi dėl atšokusių kamuolių (6,2), išprovokavo daugiausia pražangų (4,1), niekas Pauliui neprilygo ir pagal naudingumo balus (15,5).
Per 16 mačų iš 24-ių rinko dviženklį taškų skaičių. „Top 16“ etape septyneriose rungtynėse iš eilės įmetė nuo 11 iki 21 taško. Per 10 šio sezono dvikovų pelnė 16 ar daugiau taškų. Eurolygoje rezultatyviau rungtyniavo tik 2008-2009 m. (13,8 tšk.). Šį sezoną norėjosi kiek geresnio dvitaškių (52,5 proc.) ir tritaškių (30,4) pataikymo.
Ianas Vougioukas (8 balai)
Geriausias komandos krepšininkas pagal kainos ir kokybės santykį. Tik 100 tūkst. eurų per sezoną uždirbsiantis graikas buvo antras pagal pelnytus taškus (11,1), išprovokuotas pražangas (3,6), naudingumo balus (13,2), retai klydo (1,3), itin taikliai metė baudas (85,7 proc.).
Kaip ir P. Jankūnas dviženklį taškų skaičių pelnė per 16 rungtynių iš 24. Nors buvo antras pagal atkovotus kamuolius (4,7), tačiau 211 cm ūgio pagrindiniam ekipos vidurio puolėjui tai prastokas rodiklis.
Edgaras Ulanovas (7 balai)
Vienas naudingiausių klubo žaidėjų ginantis. Puldamas gerokai patobulino žaidimą nugara į krepšį. Užėmė trečiąją vietą komandoje pagal po lenta sugriebtus kamuolius (4,5) – šioje srityje tik per plauką nusileido 14 cm aukštesniam I. Vougioukui. Buvo trečias naudingiausių žaidėjų sąraše (9,2 balo). Aikštėje praleido daugiausia laiko (26,2 min.), retai klydo (1,1). Tiesa, itin netaikliai mėtė dvitaškius (38,5 proc.; praėjusį sezoną – 56,3), pirmajame etape rinko tik 3,2 taško.
Robertas Javtokas (6,5 balo)
Nors dalyvavo tik 9-iose rungtynėse, buvo vienas tvirčiausių ekipos gynybos ramsčių. Ypač naudingas buvo komandinėje gynyboje, kai reikėdavo padėti kolegoms. Su Robertu „Žalgiris“ laimėjo 4 dvikovas iš 9, o be jo – tik 3 iš 15. Taikliausiai atakavo iš dviejų taškų zonos (64,5 proc.), klydo tik 0,4 karto per mačą, bet blogai mėtė baudas (44 proc.), silpnokai kovėsi dėl kamuolių (3,7).
Renaldas Seibutis (6 balai)
Iš Lietuvos rinktinės starto penketo gynėjo „Žalgirio“ gerbėjai tikėjosi daugiau. R. Seibučiui negalima priekaištauti tik dėl solidaus baudų pataikymo (82,2 proc.) ir dėl kai kuriose rungtynėse patikimos gynybos.
Renaldas negali pasigirti geru dvitaškių (46 proc.) ir tritaškių (31,9) pataikymu. Anksčiau aštriais prasiveržimais garsėjęs žaidėjas vidutiniškai išprovokuodavo tik po 2 varžovų pražangas. R. Seibutis rinko po 4,7 naudingumo balo. Tai tik aštuntas rezultatas.
Olivier Hanlanas (6 balai)
Kanadietis blizgėjo reguliariojo sezono pabaigoje ir „Top 16“ varžybų pradžioje, kai per penkias dvikovas kaupė net po 15,2 taško. Paskui per didžiąją daugumą mačų gynėją ištiko gili koma.
Net 7-iose antrojo etapo rungtynėse O. Hanlano naudingumas buvo minusinis. Labai blogai mėtė dvitaškius (38,5 proc.). „Top 16“ varžybose gavo daugiausia „stogų“ tarp visų Eurolygos žaidėjų (1,2).
Mantas Kalnietis (6 balai)
Nors yra pagrindinis Lietuvos rinktinės įžaidėjas, „Žalgiriui“ nedavė daug naudos. Retai verždavosi prie krepšio – uždirbdavo tik 0,7 varžovų pražangos. Tai, matyt, yra buvusios sunkios traumos ir su tuo susijusios kontakto baimės padarinys. Pasižymėjo tuo, jog dažnai pramesdavo būdama laisvas. Pataikė tik 40,7 proc. dvitaškių, 30 proc. tritaškių. Tiesa, atliko daugiausia rezultatyvių perdavimų (4,1)
Brockas Motumas (5,5 balo)
Buvo prasčiausiai besiginantis krepšininkas. Nuolat plaukiojo tiek asmeninėje, tiek komandinėje gynyboje. Kalnų nevertė ir puldamas – 6,7 taško, 0,8 išprovokuotos pražangos per 17,2 min.
Jerome'as Randle'as (5 balai)
Nepateisino į jį dėtų vilčių. Pirmiausia išsiskyrė tragišku pataikymu. Įmetė tik vieną tritaškį iš 16! Iš dviejų taškų zonos atakavo skurdžiu 34 proc. taiklumu. Gali didžiuotis nebent tuo, jog atliko po 3 rezultatyvius perdavimus, nors paaiškėjo, kad nėra kūrybingas įžaidėjas. Per 24,2 min. rinko vos po 2,2 naudingumo balo.
Lukas Lekavičius (5 balai)
Palyginti su praėjusiu sezonu, žengė žingsnį atgal. Aikštėje neretai jautėsi labai susikaustęs, trūko psichologinio tvirtumo. Achilo kulnu tapo dvitaškiai (35,4 proc.), rezultatyvūs perdavimai (1,3). Tiesa, tapo geriausiu komandos tritaškių metiku (51,6 proc., 16/31). Galbūt būtų atsiskleidęs labiau, bet kai kuriose rungtynėse išvis nepakilo nuo atsarginių suolo, o keliose žaidė itin trumpai.
Kasparas Vecvagaras (5 balai)
Žaidė po sunkios traumos, todėl per daug pliekti latvio nereikėtų. Tai, kad potencialo jis turi, parodė paskutinė dvikova su „Barcelona“. „Braliukas“ pagerino asmeninį rezultatyvumo rekordą Eurolygoje (13 tšk.). Sezone užtikrintai atakavo iš toli (45 proc.), bet pasibaisėtinai mėtė dvitaškius (21,7 proc., 5/23). Atliko tik po 1,1 „asisto“.
Siimas-Sanderis Vene (5 balai)
Panašu, kad estas beveik nebetobulėja. Trūko sportinio pykčio, agresyvumo tiek puolant, tiek ginantis. Sunkiuoju krašto puolėju dažniausiai rungtyniavęs krepšininkas atkovojo tik po 1,6 kamuolio per 12 min., pelnė po 3,3 taškelio. Pasižymėjo tik mesdamas dvitaškius (60 proc., 21/35).
Martynas Sajus (5 balai)
20-metis dar per žalias Eurolygai, bet ateityje gali tapti neblogu krepšininku. Drąsiai ir naudingai rungtyniavo Kaune prieš Madrido „Real“, kai surinko 10 naudingumo balų.
Martynas Pocius (4,5 balo)
Didžiausias „Žalgiro“ nusivylimas. Po įvairių traumų, atrodo, visiškai prarado pasitikėjimą savo jėgomis. Per 14,1 min. krapštė tik po 3,4 taško. Žiauriai nekrito tolimi metimai (19,2 proc., 5/26). Anksčiau įspūdingais prasiveržimais Lietuvos krepšinio sirgalius džiugindavęs Martynas išprovokavo tik 1,4 pražangos.
Vytrenis Lipkevičius (be įvertinimo)
Trumpai žaidė tik viename mače.