Tris pergales grupės turnyre iškovojusiems Kauno „Žalgirio“ dubleriams nepavyko triumfuoti finaliniame Eurolygos jaunių turnyro finale. Sekmadienį mažojoje Barselonos „Palau Sant Jordi“ arenoje kauniečiai rezultatu 76:65 (16:12, 18:20, 9:21, 23:22) nusileido čempionais tapusiems „KK Zagreb" ekipos krepšininkams.

Pirmojo kėlinuko pradžioje kiek geriau sekėsi „KK Zagreb“ klubo krepšininkams, kurie pirmavo didžiąją ketvirčio dalį, tačiau vėliau iniciatyvą perėmė lietuviai. „Žalgiris“ kėlinuko pabaigoje spurtavo 9:2 bei po Tomo Dimšos dvitaškio pirmavo keturiais taškais (16:12).

Visgi kroatai nebuvo linkę pasiduoti anksčiau laiko. Netrukus, dvyliktąją minutę „KK Zagreb“ pasivijo savo varžovus bei persvėrė rezultatą savo naudai (21:20). Po kurio laiko „Žalgiris“ vėl įgijo persvarą, tačiau dažnos klaidos neleido jos išlaikyti (27:27). Pirmojoje rungtynių pusėje kauniečiai itin sėkmingai kovojo dėl kamuolių - per pirmąsias šešiolika minučių „Žalgiris„ sugriebė net 28 kamuolius, tuo tarpu „KK Zagreb“ sąskaitoje tebuvo vos 12. Iš viso per pirmąsias 20 minučių kauniečiai puolime atkovojo net 14 kamuolių ir tai lietuviams leido išsilaikyti priekyje (34:32).

Po ilgosios pertraukos po taiklaus įspūdingai žaidusio Dario Saričiaus metiko „KK Zagreb“ vėl išsiveržė į priekį (37:35). Trečiasis ketvirtis „Žalgiriui“ buvo prasčiausias per visą Eurolygos jaunių turnyrą - kauniečiai pelnė vos 9 taškus bei leido varžovams susikrauti dviženklį pranašumą (43:53).

Lemiamame ketvirtyje „Žalgiris" kilo į lemiamą šturmą ir 33-ąją minutę jau alsavo savo varžovui į nugarą (56:54). Visgi tai buvo viskas, ką lietuviai galėjo padaryti šiose rungtynėse. Per likusį laiką „KK Zagreb“ išsaugojo persvarą bei iškovojo pergalę.

Gegužės 5-8 dienomis vykusiame jaunių turnyre be finalininkių dar dalyvavo Kinijos komanda, „Regal Barcelona“, Belgrado „Crvena Zvezda“, Belgrado FMP, Stambulo „Fenerbahce Ulker" ir INSEP klubai.

„KK Zagreb": D. Saričius (14 atk. kam. ir 10 rez. perd.) ir M. Hezonja - po 19, D. Mavra 16, F. Knezevičius 10.

„Žalgiris": K. Vecvagarsas ir A. Gudaitis - po 13, T. Dimša ir I. Ramašauskas - po 9, M. Grigonis, V. Kariniauskas ir J. Tamulis - po 5.