Šiąnakt NBA čempionate Žydrūno Ilgausko Klivlendo „Cavaliers“ klubas (60 pergalių ir 17 pralaimėjimų) išvykoje turėjo pripažinti Bostono „Celtics“ krepšininkų (48 ir 28) pranašumą – 113:117 (24:33, 25:31, 32:34, 32:19).

Ketvirtąjį kėlinį svečiai pradėjo turėdami net septyniolikos taškų deficitą (81:98), tačiau Mike'as Brownas sugebėjo įkvėpti savo auklėtinius ir likus rungtyniauti tris minutes „Cavaliers“ jau buvo priekyje – 104:103.

Vis dėlto Klivlendo ekipai pergalės savo rankose išlaikyti nepavyko. „Celtics“ parodė charakterį ir savo gerbėjus pradžiugino svarbia pergale.

Ž. Ilgauskas rungtyniavo 26 minutes, pelnė 10 taškų (4/9 dvitaškių, 2/2 baudų), atkovojo 4 bei perėmė 1 kamuolį, blokavo metimą, suklydo 2 ir prasižengė 6 kartus.

Pralaimėjusiems LeBronas Jamesas (0/9 tritaškių, 7 atk. kam., 9 rez. perd.) surinko 42, Mo Williamsas – 17, Antawnas Jamisonas (10 atk. akm.) – 16, J. J. Hicksonas (11 atk. kam.) – 14, Anthony‘s Parkeris – 10 taškų.

Nugalėtojų gretose Ray'us Allenas įmetė 33 (6/9 tritaškių), Kevinas Garnettas (8 atk. kam.) – 19, Rajonas Rondo (14 rez. perd.) ir Paulas Pierce'as– po 16, Kendrickas Perkinsas (10 atk. kam.) – 10 taškų.

Nepaisant patirtos nesėkmės, „Cavaliers“ užsitikrino NBA reguliariojo sezono nugalėtojų titulą ir aikštės pranašumą visų atkrintamųjų varžybų metu. Tą Klivlendo ekipai garantavo Vakarų konferencijos lyderės Los Andželo „Lakers“ (55 pergalės/22 pralaimėjimai) komandos pralaimėjimas San Antonijaus „Spurs“ komandai.