Būsimoji „Microsoft“ operacinė sistema sąlyginiu pavadinimu „Windows 8“, kurią išleisti planuojama 2012 metais, išsiskirs ir itin mažu įkrovos laiku, teigia gamintojai.
Apie tai pranešama oficialiame „Windows 8“ kūrėjų tinklaraštyje „Building Windows 8“. Kad tai patvirtintų, „Microsoft“ atstovai paskelbė nešiojamojo kompiuterio su ankstyvąja „Windows 8“ versija paleidimo vaizdo įrašą. Jame matyti, kaip kompiuteris paleidžiamas vadinamuoju „šaltuoju“ režimu: iš jo buvo išimta baterija, po to vėl įdėta, ir tik po to paspaustas kompiuterio įjungimo mygtukas. Sprendžiant iš šio vaizdo įrašo, nuo mygtuko paspaudimo akimirkos iki visiško operacinės sistemos įkrovimo praeina maždaug 8 sekundės.
Pasak bendrovės atstovų, sumažinti „Windows 8“ įkrovos laiką pavyko peržiūrėjus visą OS įkrovimo procesą. Dabar, išjungus kompiuterį, visos vartotojų sesijos užbaigiamos, o sisteminė sesija išsaugoma kompiuterio kietajame diske („hybernation“ būklė). Kai kompiuteris vėl įjungiamas, sisteminė sesija nekuriama iš naujo, o įkeliama iš kietojo disko, todėl OS įkrova tampa žymiai greitesnė.
„Užmigdymo“ (hibernate) režimas naudojamas ir „Windows 7“ OS, skirtumas tik tas, kad pervedant į šį režimą nešiojamuosius kompiuterius į kietąjį diską įrašoma ne tik sisteminė sesija, bet ir vartotojų sesijų duomenys.
Šiame vaizdo siužete – sparčiosios „Windows 8" įkrovos demonstracija.