Vyskupai nepritaria skyrybų supaprastinimui | tv3.lt
  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos Vyskupų Konferencija išdėstė viešą nuomonę dėl įstatymų, skirtų pagreitinti santuokų nutraukimą, projektų.

REKLAMA
REKLAMA

Teisingumo ministerija inicijavo civilinio kodekso straipsnių pakeitimus, kuriais siekiama notarams pavesti tvirtinti šeimos santykių nutraukimą tam, kad sutrumpėtų santuokos nutraukimo procedūros įforminimas.

REKLAMA

Vyskupai pažymėjo, kad skyrybų skaičius Lietuvoje yra vienas didžiausių Europos Sąjungoje, tuo tarpu kitų valstybių patirtis rodo, jog supaprastinus santuokos nutraukimo procesą, skyrybų skaičius tik padidėja, sužadėtiniai nėra skatinami sąmoningiau ir tvirčiau apsispręsti už santuoką, šeimos vertybes.

REKLAMA
REKLAMA

„Nemaža dalis porų skiriasi šeimoje pagyvenę vos du metus. Šioje situacijoje valstybės prioritetu turėtų būti ne santuokos nutraukimo supaprastinimas, bet pagalba sutuoktiniams išlaikyti ir puoselėti šeimą“, - teigiama pranešime.

Vyskupų nuomone, siūlomas projektas prieštarauja civiliniame kodekse įtvirtintam šeimos santykių teisinio reglamentavimo principui, jog „Šeimos įstatymai ir jų taikymas turi užtikrinti šeimos ir jos reikšmės visuomenėje stiprinimą, šeimos narių tarpusavio atsakomybę už šeimos išsaugojimą <...>“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Teisingumo ministerijoje sudarytos darbo grupės pozicija santuokos nutraukimą priskirti prie teismams nebūdingų funkcijų, kai tuo tarpu praktiškai visose Europos Sąjungos valstybėse santuokos nutraukimo klausimai yra išimtinė teismų kompetencija, kelia pagrįstų abejonių. Taip pat nėra aišku, ar darbo grupės nuomone santuokos nutraukimą galima priskirti prie notarams būdingų funkcijų. Tai, kad senas teisinės valstybės tradicijas turinčių valstybių absoliuti dauguma santuokos nutraukimo klausimų sprendimą patiki teismams, yra iškalbingas faktas“, - rašoma pranešime.

REKLAMA

Pranešime teigiama, kad teisingumo ministerijos siūlomi Civilinio Kodekso pakeitimai ir jų motyvacija sudaro įspūdį, kad valstybinės politikos lygmeniu siekiama santuoką „suredukuoti“ iki privačių sutartinių santykių lygmens.

Vyskupai viliasi, kad Vyriausybė ir Seimas įsiklausys į išsakytus argumentus ir nepriims sprendimų, kurie susilpnintų visuomenėje šeimos vertybių ir moralinio įsipareigojimo vertę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
-->
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų