Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtą projektą, kriterijai bus taikomi pagal skubios pagalbos skyriaus tipą.
„Įdėtas kiekybinis kriterijus, kad turi tiek pacientų turėti, kad galėtum teikti skubios pagalbos paslaugas“, – BNS sakė sveikatos apsaugos ministro patarėjas Tomas Bagdonas.
SAM teikiame projekte siūloma, kad A ir B1 tipo skubios pagalbos skyriuose, kuriems priskiriami vieno profilio stacionarines gydymo paslaugas teikiančiose įstaigose ir mažosiose rajono lygmens ligoninėse esantys skyriai, turės būti ne mažiau kaip 2 tūkst. skubios medicinos pagalbos atvejų per metus.
Tuo metu B tipo skyriuose, esančiuose antrines sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiose įstaigose – 4 tūkst. atvejų, o C tipo, esančiuose tretines paslaugas teikiančiose įstaigose – 6 tūkst. atvejų.
Taip pat numatyta, kad pagalbos atvejų dalis nakties metu – nuo 22 iki 6 val. – turėtų sudaryti ne mažiau kaip 5 proc. visų skubiosios pagalbos atvejų, skubios medicinos pagalbos atvejų dalis savaitgaliais ir švenčių dienomis – ne mažiau kaip 10 procentų, o atvejų dalis, kai pacientą į ligoninę pristatė greitosios medicinos pagalbos darbuotojai – ne mažiau kaip 10 procentų per metus.
Anot T. Bagdono, šiais pakeitimais siekiama efektyvinti skubiosios pagalbos sritį.
„Skubiosios pagalbos medikų trūksta, tad, kad būtų tikslingai panaudotos lėšos ir darbuotojų apkrovimas būtų atitinkamas, tinklą norima efektyvinti“, – kalbėjo patarėjas.
Jei Vyriausybė pritars šiai tvarkai, reikalavimai gydymo įstaigoms bus pradėti taikyti nuo 2027 metų liepos 1-osios.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!