Vyriausybė šiandien nusprendė įstoti į bylą Uspaskich prieš Europos Parlamentą. Palaikydama Europos Parlamentą, kuris Lietuvos institucijų prašymu panaikino Viktoro Uspaskich imunitetą, šiame procese Lietuva pateiks išsamią informaciją apie mūsų šalyje vykstantį baudžiamąjį procesą bei Lietuvos Konstitucijos aiškinimą, nevertinant Viktor Uspaskich pareikštų įtarimų pagrįstumo.
V. Uspaskich į Europos Sąjungos Bendrąjį teismą kreipėsi prašydamas panaikinti Europos Parlamento sprendimą panaikinti jo imunitetą. Anot V. Uspaskich, priimdamas šį sprendimą Europos Parlamentas rėmėsi klaidingu teisiniu pagrindu, nes buvo akivaizdžiai klaidingai aiškinama Lietuvos Konstitucija. Taip pat nurodė, kad priimant sprendimą turėjo būti atsižvelgta į tai, jog, jo nuomone, Lietuvoje jo atžvilgiu yra vykdomas tendencingas politinis persekiojimas. Dar du nurodomi pagrindai susiję su galimais procesiniais pažeidimais.
Gavęs šį kreipimąsi, Europos Sąjungos Bendrasis teismas vis tik nesustabdė Europos Parlamento sprendimo galiojimo dėl V. Uspaskich imuniteto panaikinimo, tad šiame teisme vyksiantis procesas neturi tiesioginės įtakos Lietuvoje vykdomoms teisinėms procedūroms. Šiuo metu taip vadinama Darbo partijos byla, kurioje V. Uspaskich yra vienas iš kaltinamųjų, yra nagrinėjama Vilniaus apygardos teisme.
Europos Parlamentas sprendimą panaikinti V. Uspaskich imunitetą priėmė 2010 m. rugsėjo 7 d. remiantis Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros prašymu. Baudžiamojon atsakomybėn patraukti V. Uspaskich, kaip tuometinį Seimo narį, už įtariamai neskaidriai vykdytą finansų apskaitą Lietuvos Respublikos Seimas davė sutikimą dar 2008 m. gruodžio 9 d.
Lietuvos Respublikai šioje byloje atstovaus Europos teisės departamentas prie Teisingumo ministerijos.