• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė spręs, ar leisti Rūdninkų ir Kairių karinius miestelius vystyti pasitelkiant viešojo ir privataus sektorių partnerystę.

Vyriausybė spręs, ar leisti Rūdninkų ir Kairių karinius miestelius vystyti pasitelkiant viešojo ir privataus sektorių partnerystę.

REKLAMA

Nutarimo projektus dėl infrastruktūros Rūdninkų poligone Šalčininkų rajone ir Kairių kariniame miestelyje Klaipėdos rajone teikia Krašto apsaugos ministerija (KAM).

„Pirmiausia kalbėkime apie Vokietijos brigadą, priėmus šį sprendimą, nauja ministrė galės skelbti kvietimą neskelbtinų derybų būdu kalbėtis su kompanijomis ir kuo greičiau sudaryti kontraktą ir statyti“, – BNS sakė kadenciją baigiantis krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.

„Viešojo ir privataus sektorių partnerystė gera tuo, kad pirma vystytojas ima ant savęs visą finansinę atsakomybę, išvysto projektą, atiduoda raktelius, nuo to momento valstybė pradeda mokėti. (...) Tai leidžia mums paskirstyti naštą biudžetui, skirti daugiau resursų ginkluotei ir kartu plėtoti infrastruktūrą“, – teigė jis.

Rūdninkų poligone kuriamas karinis miestelis bus pagrindinė Lietuvoje dislokuojamos Vokietijos brigados tarnybos vieta.

Karinis miestelis vystomas etapais: pirmasis etapas – rangos būdu (rangovas – „Eikos statyba“), antrasis – viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu.

REKLAMA
REKLAMA

Antrasis etapas, dėl kurios vystymo trečiadienį spręs Vyriausybė, apims gyvenamosios, administracinės, sporto, techninės paskirties pastatų projektavimą, statybą ir priežiūrą, taip pat beveik 300 tūkst. kvadratinių metrų karinių aikštelių įrengimą bei kitos paskirties statinius: sraigtasparnių aikštelę, inžinerinius tinklus.

REKLAMA

Anksčiau L. Kasčiūnas sakė, kad dėl antrojo etapo įgyvendinimo KAM konsultavosi su aštuoniomis įmonėmis.

KAM teigimu, Rūdninkų karinio miestelio vystymui planuojamas maksimalus viešosios ir privačios partnerystės sutarties terminas – 15 metų.

„Skaičiuojama, kad valstybės turtiniai įsipareigojimai Rūdninkų karinio miestelio vystymui (...) galėtų siekti iki 1,83 mlrd. eurų su PVM. Projekto kaina apima ne tik infrastruktūros objektų projektavimą, statybas, bet ir statinių priežiūrą bei paslaugų teikimą 12,5 metų laikotarpiui bei finansavimo išlaidas – palūkanas ir kitus įsipareigojimus bankams“, – teigia ministerija.

REKLAMA
REKLAMA

Visą infrastruktūrą pastatyti ketinama iki 2027 metų pabaigos, kuomet Berlynas turėtų dislokuoti brigadą Lietuvoje, ją sudarys apie 5 tūkst. karių.

Didžioji dalis – 80 proc. – tarnaus būtent Rūdninkuose, likusi brigados dalis – Rukloje.

Planuojama, kad visas Rūdninkų karinis miestelis bus dešimt kartų didesnis už šiemet atidarytą Rokantiškių karinį miestelį Vilniaus rajone.

Tuo metu Kairių poligone 2030 metais iškilsiantis karinis miestelis bus skirtas Lietuvos kariuomenės brigadai „Žemaitija“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Planuojama, kad miestelio projektavimas ir statyba prasidės 2027 metais.

Karinis miestelis būtų suprojektuotas ir pastatytas per trejus metus. Bendras projekto laikotarpis yra iki 15 metų – treji metai skirti projektavimui ir statybai, 12 metų – eksploatavimui. Valstybės įsipareigojimai per 15 metų laikotarpį sudarys 520 mln. eurų su PVM.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų