Šiuolaikinėje visuomenėje drastiškai pakitus moters vaidmeniui, vyrai susiduria su iššūkiais, todėl gali imtis smurto bei įklimpti į alkoholizmą, teigia Vilniaus vyrų krizų namų steigėjas Algirdas Meškauskas.
Pasak jo, brandaus amžiaus sulaukę vyrai yra auklėti kiek kitaip ir nesugeba greitai prisitaikyti prie vaidmenų kaitos, o jauniems - naujas elgsenos modelis nukrenta iš dangaus, nes savose šeimose daugelis jų dažnai būna matę kitokį vaidmenų pasiskirstymą - tai yra tėvas - lyderis, šeimos maitintojas, o mama - namų židinio kurstytoja.
Dėl to, A.Meškausko teigimu, vyrai gali nesusidoroti su pakitimais visuomenėje ir imti veikti destruktyviai: smurtauti šeimoje, griebtis alkoholizmo.
„Tai susiję su nauju vyro, tėvo vaidmeniu, kuriam jisai nėra pasiruošęs. Ir jeigu mergaitės nuo vaikystės jau žino ir girdi, ką jinai turi daryti (...), tai daugeliui jaunų vyrų tas vaidmuo iš kažkur nukrenta. Ir nukrenta nauja forma, ne tokia, kokią jis matė savo šeimoje“, - pirmadienį spaudos konferencijoje Seime kalbėjo A.Meškauskas.
Vilniaus vyrų krizių namų steigėjo, valstybė turėtų dėti pastangas pagelbėti transformacijas išgyvenantiems vyrams, kai dar niekas nėra sugadinta - tai yra kai vyrai dar nėra pakenkę šeimai. A.Meškauskas siūlo organizuoti tėvystės mokymus, kad tėvai mokėtų rūpintis savo atžalomis.
Parlamentarė Marija Aušrinė Pavilionienė siūlo visoje Lietuvoje steigti vyrų krizių namus, imtis išties įgyvendinti Apsaugos nuo smurto šeimoje koncepciją. Pasak jos, tėvo įvaizdis Lietuvos visuomenėje yra dvilypis: viena vertus jis siejamas su šeimos saugotojo bei valstybės gynėjo įvaizdžiu, antra vertus, tikrovėje dažnai girdima apie tėvus smurtautojus.
„Tėvo diena kaip šventė bus tuomet, kai vaikai žinos, kas yra jų tėvas, kai tėvas bus šalia ir arti jo bus saugu, kai jis kuo daugiau laiko galės praleisti namie“, - pirmadienį spaudos konferencijoje kalbėjo M.A.Pavilionienė.
Birželio 1-oji tradiciškai minima kaip Tėvo diena. Nuo kitų metų Tėvo diena yra bus oficialiai laikoma atmintina diena.