Valstybės saugumo departamentas, atlikęs papildomą tyrimą ir išnagrinėjęs jo metu gautą informaciją, antradienį pranešė pateikęs "motyvuotą teikimą" Seimo vadovybei, prašydamas panaikinti leidimą dirbti su įslaptinta informacija Seimo Nacionalinio
saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Algimantui Matulevičiui.
VSD generalinis direktorius Arvydas Pocius, praėjusią savaitę kalbėdamas Seime, pareiškė, jog surinkta pakankamai medžiagos, patvirtinančios, jo teigimu, Seimo NSGK pirmininko A. Matulevičiaus ryšius praeityje su sovietų KGB.
"Iki šiol nesuprantu, kodėl vienas asmuo, tapęs NSGK pirmininku, tapo itin aršiu mano šmeižiku. Nuolat reikalavo slaptos ir jautrios operatyvinės informacijos, pradėjo inicijuoti įstatymo pataisas, neapgalvotai galinčias galutinai sugriauti visų specialiųjų tarnybų veiklą ar jų sistemą. Kad nebūčiau apkaltintas asmeniškumu ar šališkumu, aš nepriėmiau sprendimo, kurį, matyt, galėjau priimti. Asmuo, apie kurio buvimą KGB bendradarbių patikėtiniu, yra pakankamai tiek archyvinės ir kitos VSD pareigūnų surinktos medžiagos, lyg niekur nieko ir toliau dirba aukštose pareigose ir užima svarbias valstybei pareigas. Departamento pareigūnų nuomone, tai buvo nuslėpti praeities faktai, o, mano įsitikinimu, negali dirbti su slapta informacija. Jei Seimui bus įdomi ši informaciją, ją bet kada bus galima gauti iš Valstybės saugumo departamento", - sakė A. Pocius.
A.Matulevičius, kuris yra vienas aršiausių A. Pociaus kritikų, vadovavo NSGK atliktam VSD veiklos tyrimui. Pernai gruodį paskelbtos tyrimo išvados buvo nepalankios dabartinei VSD vadovybei.
A. Matulevičius neigia buvęs susijęs su okupacinės valstybės represine struktūra ir apskundė VSD vadovą A. Pocių teismui, kaltindamas jį šmeižtu ir reikalaudamas 100 tūkst. litų kompensacijos už neturtinę žalą.
2006-ųjų pabaigoje VSD, Seimo narių paklaustas apie galimus A. Matulevičiaus ryšius su KGB, aiškino, jog informacijos, įrodančios parlamentaro sąsajas su KGB, neturi.
Parlamentarai į VSD 2006-ųjų pabaigoje kreipėsi po to, kai spaudoje pasirodė informacija apie galimus A. Matulevičiaus ryšius su KGB. Tačiau žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją VSD jau tuomet pavadino autentiška medžiaga.
Lietuvos ypatingasis archyvas, atsakydamas Seimo nariams į minėtąjį klausimą, pranešė, kad archyvas neturi spaudoje publikuotų ar per televizijas rodytų dokumentų ar jų kopijų apie A. Matulevičių.