• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Generalinė prokuratūra gavo iš Valstybės saugumo departamento informaciją apie galimą šnipinėjimą šios specialiosios tarnybos viduje ir vertina kaip pagrįstą departamente atliekamą šios veiklos tyrimą.

REKLAMA
REKLAMA

Tai BNS trečiadienį pranešė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Algimantas Kliunka.

REKLAMA

"Kovo 27 dieną VSD vadovas informavo Generalinę prokuratūrą apie atliekamą tyrimą. Tas tyrimas yra žvalgybinė veikla, vykdoma operatyvinės veiklos priemonėmis ir metodais. Operatyvinis tyrimas nebaigtas, jis tęsiamas", - BNS sakė prokuroras.

Pasak prokuroro, VSD tyrimas turi pagrindą, nors žiniasklaidoje bandoma sumenkinti jo reikšmę, teigiant, esą tyrimas "pakibo ore", VSD disponuojant tik neapibrėžta operatyvine informacija, kuri neva nėra patvirtinta įkalčiais.

REKLAMA
REKLAMA

"Pereiti į ikiteisminio tyrimo stadiją dar kol kas pagrindo, kaip supratom, nėra", - BNS sakė A.Kliunka, drauge pažymėjęs, kad valstybės saugumas disponuoja informacija apie galimas neteisėtas veikas.

VSD generalinis direktorius Arvydas Pocius praėjusį mėnesį iš Seimo tribūnos pareiškė, kad keli dabartiniai ar buvę departamento darbuotojai už dideles sumas pardavinėjo informaciją apie "Mažeikių naftos" pardavimą "nedraugiškai kaimynei".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Savo laiku, prasidėjus "Mažeikių naftos" pardavimo diskusijoms, ir kada konfidencialiai jau žinojome apie strateginės kaimynės Lenkijos interesus, pajutome, kad viena labai suinteresuota ir nedraugiška kaimynė gauna informaciją, kuri neturėtų būti žinoma. Po atlikto žvalgybinio darbo supratome, kad informacija buvo perduodama iš VSD esančių ar buvusių išdavikų", - beveik prieš mėnesį pareiškė A.Pocius.

REKLAMA

"Iki šiandien pavyko išsiaiškinti, kad VSD veikė vienas, o galbūt ir keli aukštas pareigas užimantys pareigūnai, kurie yra perdavę ar net pardavę svarbią Lietuvos ekonomikai ir nacionaliniam saugumui informaciją kitai valstybei. Vieno tokio "sandorio" kaina buvo įvertinta 100 tūkst. eurų", -VSD vadovas įvardijo sumą, kurią esą galėjo gauti išdavikas.

REKLAMA

Pasak A.Pociaus, kai saugumo darbuotojai buvo priartėję prie "tikslaus išdavikų identifikavimo, prasidėjo istorijos, kurių pasekmes jūs stebite šiandien tribūnoje". VSD generalinis direktorius turėjo galvoje praėjusiais metais prasidėjusį parlamentinį VSD veiklos tyrimą, kuris baigėsi A.Pociui nepalankiomis išvadomis.

Po šios kovo 15 d. Seime pasakytos kalbos parlamentarai nepatvirtino prezidento dekreto atleisti A.Pocių iš VSD vadovo pareigų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų