Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymomis atskiri departamento pareigūnai bando daryti įtaką privatizavimo procesams, pripažino premjeras Gediminas Kirkilas, neatmetęs ir korupcijos galimybės.
"Iš tikrųjų, tam tikrų požymių yra, kad kai kurie pareigūnai mėgindavo į tokius procesus įsijungti. Ko gero, korupciniais sumetimais. Tai yra blogai, už tai galima kritikuoti vadovus. Tačiau ne vien VSD, yra ir kitų pareigūnų. Yra daug darbo padaryta įvairiose kitose mūsų teisėsaugos institucijose užkardant tokius atskirų pareigūnų veiksmus", - Žinių radijui ketvirtadienį sakė G.Kirkilas.
Pasak jo, pareigūnui, kuris turi dalį informacijos, gali kilti pagunda ja pasinaudoti.
"Čia reikia stiprinti įstatymus ir pareigūnų atsakomybę. Eliminuoti tokias galimybes galima tik labai aiškiomis vidaus taisyklėmis: kas renka informaciją, niekas neturi teisės turėti visos informacijos, ji yra skirstoma, ir būtent dėl to sprendimus iš įvairių operatyvinės veiklos epizodų galų gale priima institucijos vadovai", - sakė G.Kirkilas.
Vėliau po susitikimo su prezidentu premjeras sakė, jog turima informacijos apie neteisėtus pareigūnų veiksmus, tačiau, anot G.Kirkilo, dar anksti apie tai viešai kalbėti. Premjeras pridūrė, jog ši tema buvo aptarta pirmadienį vykusio Valstybės gynimo tarybos posėdžio metu.
Tuo tarpu užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas ketvirtadienį žurnalistams sakė, kad šiuo metu Valstybės saugumo departamento įtaka dėl skandalo aplink šią specialiąją tarnybą ekonominiam šalies gyvenimui yra stipriai sumažėjusi ir tai, anot ministro, kelia susirūpinimą.
Ruošdamasis valstybės turto privatizavimo procedūroms, Valstybės turto fondas privalo įsitikinti pirkėjo patikimumu ir finansinėmis galimybės, todėl prašo informacijos iš specialiųjų tarnybų.
Su Lietuvos Vyriausybe, pavyzdžiui, iki šiol bylinėjasi ir beveik 9 mln. litų kompensacijos reikalauja neva neteisėtai iš Klaipėdos įmonės "Lietuvos jūrų laivininkystė" (LJL) privatizavimo pašalinta Danijos įmonė "Trident Marine".