• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujajam „Volvo FH“ sunkvežimiui teko įveikti įvairius sudėtingus kokybės vertinimo bandymus: jis buvo šaldomas ir kaitinamas, purtomas ir svaidomas. Ekstremaliomis sąlygomis juo buvo nuvažiuotas ne vienas tūkstantis kilometrų. „Volvo FH“ priėmė iššūkį ir sėkmingai išlaikė bandymus.

REKLAMA
REKLAMA

Visiškai nauja sunkvežimių karta, jos komponentų ir techninių sprendimų kūrimas kėlė didelius reikalavimus kokybės bandymams. Kertinis taškas, kurio pagrindu buvo atliekami naujojo „Volvo FH“ kokybės bandymai – klientų poreikiai.

REKLAMA

„Sunkvežimį naudosiančių klientų darbo metodų ir aplinkos, kurioje jis važinės, segmentų, kuriuose jis dirbs, taip pat esamų ir būsimų reikalavimų žinojimas ir supratimas yra būtini nustatant mūsų gaminių kokybės standartus“, – teigė „Volvo Trucks“ kokybės direktorius Hayderas Wokilas.

REKLAMA
REKLAMA

„Tačiau svarbiausia – užtikrinti maksimalią sunkvežimio eksploatacinę parengtį. Klientai turi žinoti, kad jų sunkvežimiai veiks taip, kaip tikimasi, nepaisant kelio ir klimato sąlygų arba darbo aplinkos“, – pridūrė jis.

Kokybės bandymams – visapusiški reikalavimai

„Vien išsamaus plano, kuriame buvo nustatytos įvairios sunkvežimio savybės ir kurias reikėjo patikrinti, sudarymas truko daugiau kaip metus“, – teigė naujojo „Volvo FH“ patikros projekto vadovas Kenethas Abrahamssonas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nepaisant to, kad tikrinimų ir bandymų planas buvo labai sudėtingas, faktinį bandymo metodą tikrai lengva suprasti. Mes testuojame, analizuojame rezultatus ir vykdome patobulinimus, vėl ir vėl kartojame bandymų procesus tol, kol gaminys atitinka arba viršija numatytus reikalavimus. Visi neatitikimai fiksuojami ir imamasi atitinkamų korekcijų“, – tęsė K. Abrahamssonas.

REKLAMA

Atliekamuose bandymuose pagrindinis dėmesys buvo skirtas sunkvežimio patikimumui, patvarumui ir degalų sąnaudoms. Pradžioje pavieniai komponentai, pavyzdžiui, važiuoklė, kabina ir elektros sistema, buvo išbandyti atskirai. Juos patikrinus, atėjo laikas išbandyti visą sunkvežimį. Tai buvo daroma „Volvo Trucks“ laboratorijose ir bandymų poligonuose, taip pat parinktiems vežėjams gabenant krovinius realiomis sąlygomis.

REKLAMA

Šalčio išbandymai naujajam „Volvo FH“

Viena iš daugelio numatytų vietų, kurias „Volvo Trucks“ naudoja sunkvežimiams bandyti, yra šiaurinėje Švedijos dalyje, Kirunoje. Čia 2011–2012 m. žiemą žemiausia užregistruota temperatūra buvo –44 °C. Toks šaltas klimatas idealiai tiko „Volvo FH“ veikimo išbandymams ekstremaliomis sąlygomis. Hansas Johanzonas buvo vienas iš bandymuose dalyvavusių inžinierių, užtikrinusių, kad visi vairuotojai žinotų, ko iš jų tikimasi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šie bandymai yra susiję su transporto įmonių vykdoma veikla. Kitaip tariant, vairuotojai-bandytojai naudoja šias transporto priemones taip pat, kaip ir savo pačių sunkvežimius įprasto darbo metu. Jie juos vairuoja, kartais veža keleivius, miega juose ir kasryt tikrina, kad įsitikintų, jog sunkvežimiai užsiveda net po labai šaltos nakties“, – tvirtino jis.

REKLAMA

Bandymų laikotarpiu kiekvienu sunkvežimiu buvo nuvažiuota mažiausiai 20 000 kilometrų dideliame šaltyje. Viena didžiausių tokių bandymų problemų yra ta, kad visi sunkvežimio komponentai, pradedant jų gamyboje naudojamomis medžiagomis ir baigiant elektros sistema, tampa trapūs. Iššūkis buvo sukurti dalis, kurios atlaikytų didelį šaltį.

REKLAMA

„Kitas kokybės iššūkis buvo užtikrinti, kad sunkvežimis atlaikytų ne tik labai šaltą klimatą, bet ir staigius temperatūros pokyčius. Paprastai važiuojame iš šiaurinės Skandinavijos, kur oras atšąla iki 40 laipsnių žemiau nulio, į Norvegijos pakrantę, kur klimatas yra švelnesnis, drėgnas, o temperatūra dažnai yra aukščiau nulio. Dar po dvidešimties minučių vėl kylame į kalnus, kur temperatūra vėl nukrenta“, – paaiškino H. Johanzonas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugiau nei milijonas kilometrų – per kelias savaites

Nemaža dalis bandymų atlikti specialiame poligone Švedijoje netoli Geteborgo, Hällerede. Daug vairuotojų-bandytojų intensyviai dirbo, kad atliktų labai sunkius pagreitintus patvarumo bandymus. Tokių bandymų intensyvumas atitinka 10 metų eksploataciją ir 1 250 000 km ridą.

REKLAMA

Jie apima važiavimą sunkiomis kelio sąlygomis, pavyzdžiui, važiavimą kalvotomis vietovėmis, kuriose gausu 10 ir 20 procentų nuolydžių, bei važiavimą įveikiant įvairias sunkias kliūtis: duobes, provėžas, akmenimis grįstą grindinį, šlaitus ir vandens pripildytus kanalus. Bandymų procesai apima ir kitus veiksmus, pavyzdžiui, pakartotinį nuolatinį durelių atidarymą ir uždarymą.

REKLAMA

Viena iš sunkiausių pagreitinto patvarumo bandymo dalių yra sunkvežimio važiavimas patvarumo keliu. Čia sunkvežimis turi įveikti tokias pačias kliūtis, su kuriomis jis susiduria įprastomis važiavimo sąlygomis, bet per daug trumpesnį laikotarpį. Sukant ratą po rato poligono kelyje, kuriame yra įvairių sudėtingų kliūčių, bandymų procesas labai pagreitinamas.

REKLAMA
REKLAMA

Dar greitesnis patvarumo testas buvo atliktas „Volvo Trucks“ laboratorijoje esančiame vibraciniame stende, kuriame sunkvežimis be pertraukų buvo purtomas nuo šešių iki aštuonių savaičių – o tai atitinka daugiau kaip milijoną nuvažiuotų kilometrų.

Nuolatinė kokybės kontrolė

Visi atliktų bandymų rezultatai yra stebimi, siekiant išsiaiškinti kilusių gedimų priežastis ir surasti patvarumą užtikrinančius techninius sprendimus. Tada nauji sprendimai tikrinami kito bandymo metu, o procesas kartojamas tol, kol tam tikro komponento techniniai duomenys atitinka jam numatytus reikalavimus.

Siekdami įsitikinti, kad sunkvežimis bus tinkamas darbui transporto įmonėse, „Volvo Trucks“ atliko bandymus ir realiomis sąlygomis. „Naująją „Volvo FH“ seriją išbandėme vykdydami komercinio gabenimo užduotis. Vežėjams Europoje, Australijoje ir Brazilijoje skyrėme beveik 50 sunkvežimių – taip galėjome įvertinti skirtingas eksploatavimo sąlygas, gabenimų tipus, klimatą ir vairuotojų elgseną“, – teigė K. Abrahamssonas.

Kai išbandoma sunkvežimio kokybė, ekstremalios situacijos nėra vienintelis svarbus aspektas. Daugelis „Volvo Trucks“ klientų paprastai dirba lengvesnėmis važiavimo sąlygomis, todėl naujas sunkvežimis buvo suprojektuotas taip, kad tiktų ir jiems.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų