„Tikimės, kad dabartinis susiskaldymas Katalonijos visuomenėje bus įveiktas ir bus formuojama bendra visų politinių galių Ispanijoje ateitis“, – sakė vyriausybės atstovė Ulrike Demmer.
„Federalinė vyriausybė tikisi, kad visos (ginčo) šalys Ispanijoje sieks šio tikslo ir naudosis visomis įmanomomis dialogo ir įtampos mažinimo priemonėmis“, – sakė ji ir pridūrė, kad nesvarbu kokia Katalonijoje bus suformuota vyriausybė, jai reikės dirbti laikantis „šalies teisinės ir konstitucinės tvarkos“.
U. Demmer taip pat pabrėžė, kad, Vokietijos nuomone, tai „Ispanijos vidaus reikalas“.
Katalonijos separatistai ketvirtadienį laimėjo svarbius regioninius rinkimus, po kurių Katalonija paniro į gilesnę nežinomybę. Nepavykęs nepriklausomybės siekis Katalonijoje supurtė Europą ir Ispanijoje sukėlė didžiausią politinę krizę per kelis dešimtmečius.
Į ketvirtadienio rinkimus atvyko rekordinis rinkėjų skaičius – 82 procentai. Rinkėjai grąžino valdymo mandatą atleistiems regiono separatistų lyderiams, kurie kampanijas vykdė iš kitų valstybių arba iš už grotų.
Gruodžio 21 d. rinkimus Madridas surengė po spalio 27 dienos separatistų skelbimo apie Katalonijos nepriklausomybę – tai yra šį turtingą šiaurinį regioną itin skaldantis klausimas, kuris supurtė Europą, dar nesusitaikiusią su „Brexit“.