Tai pranešė naujienų agentūra „Bloomberg“, remdamasi šaltiniais, susipažinusiais su šia problema, rašo „Ukrinform“.
Pasak agentūros pašnekovų, Berlyno spaudimo savo sąjungininkei anapus Atlanto kampanija yra dalis koordinuotų pastangų, kuriomis siekiama paskatinti partneres iš NATO ir ES didinti pagalbą Ukrainai oro gynybos srityje.
Šią savaitę Vokietija taip pat toliau darys spaudimą sąjungininkėms Europoje, įskaitant Prancūziją ir Italiją, kad išsiaiškintų, ką jos gali perduoti Ukrainai.
Vokietijos vicekancleris ir ekonomikos ministras Robertas Habeckas, neseniai lankęsis Ukrainoje su vizitu, pareiškė, kad į Ukrainą nutaikyta „nepaprastai daug dronų ir raketų“, todėl oro gynybos priemonės kartu su artilerijos sviediniais yra vienas iš didžiausių skubių poreikių.
„Jei amerikiečiai galėtų atsiųsti sistemų „Patriot“, tai labai padėtų“, – pirmadienį interviu radijui „Deutschlandfunk“ sakė R. Habeckas.
Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, Vokietija paragino Europos Sąjungą ir NATO kuo greičiau sustiprinti Ukrainos oro gynybą. Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistoriusas ir užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock iškėlė bendrą iniciatyvą ir paragino trečiąsias šalis peržiūrėti savo galimybes šioje srityje. Iniciatyva praėjusią savaitę buvo svarstoma Didžiojo septyneto (G7) šalių užsienio reikalų ministrų susitikime.
Vokietijos kancleris O. Scholzas po ES viršūnių susitikimo balandžio 18 d. pareiškė, kad Ukrainai reikia mažiausiai septynių oro gynybos sistemų „Patriot“, iš kurių vieną jai perduos Vokietija.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!