Vokietija reaguoja į branduolinės energijos krizę Japonijoje, priimdama sprendimą trims mėnesiams įšaldyti planus pratęsti senų šalies branduolinių jėgainių darbą, informuoja BBC.
Vokietijos kanclerės Angelos Merkel valdančioji koalicija praėjusiais metais paskelbė, kad 17 šalies branduolinių jėgainių bus uždarytos 12 metų vėliau nei planuota.
Vyriausybė patyrė didelį spaudimą, kad būtų atsisakyta jėgainių darbo laiko pratęsimo.
Europos Sąjunga (ES) antradienį šaukia neeilinį susitikimą, kurio metu bus peržiūrėti saugos reikalavimai branduoliniams reaktoriams.
Bendrame pareiškime ES teigia norinti įvertinti situaciją Japonijoje ir Sąjungos pasirengimą „reaguoti į galimus panašius incidentus“.
Pirmadienį Šveicarijos valdžia taip pat pareiškė, kad laikinai atsisako savo branduolinių planų saugumo labui. Šiuo metu Šveicarijoje veikia keturios atominės jėgainės su penkiais funkcionuojančiais reaktoriais. Šalis laikinai atsisakė dar trijų jėgainių.
Tuo tarpu Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas pareiškė, kad jo valstybė ir toliau laikysis planų pastatyti dvi naujas atomines jėgaines, pažymėdamas, kad Lenkijai niekada nekils tokios žemės drebėjimo grėsmės kaip Japonijai.
Vokietijos sprendimas įšaldyti prieštaringai vertinamą sprendimą jėgainių gyvavimo laiką pratęsti 12 metų buvo priimtas dėl didelio politinio spaudimo.
Savaitgalį Berlyno centre vyko protesto akcijos prieš atominės energijos naudojimą. Demonstrantai, pasisakantys prieš vyriausybės politiką atominės energetikos atžvilgiu, mojavo geltonomis vėliavomis su šūkiu: „Branduolinė energetika – ne, ačiū!“