Ketvirtadienį Vokietijos moksleiviams buvo pristatyta knyga, iš kurios jie netradiciniu būdu, t.y. skaitydami komiksus, galės mokytis faktus apie pačią tamsiausią Vokietijos istorijos pusę – Holokaustą, skelbia „The Guardian“.
Knyga, kuri vadinasi „Paieška“ (die Suche) pasakoja išgalvoto veikėjos Ehster istoriją, kai ši atranda tiesą apie savo šeimą, kurios nariai vien dėl žydiškos kilmės buvo deportuoti į Aušvico koncentracijos stovyklą. „Komiksų formatas labiau patraukia jaunuolius ir padaro pasakojamą istoriją daug realistiškesne. Paauglių žiniose apie Holokaustą yra labai didelių spragų. Dauguma jų žino apie Trečiąjį Reichą, tačiau jų žinios persunktos mitų, išankstinių nusistatymų bei nesusipratimų“ – teigia Anne‘os Frank centro atstovė Julia Franz.
Anne‘os Frank centras Vokietijoje stengiasi gilinti žmonių supratimą apie Holokausto tragediją, o jų išleista komiksų knyga buvo išdalinta mokykloms, esančioms Berlyne bei Šiaurės Reino Vestfalijos žemėje. Iš jų mokysis 13-15 metų mokiniai. Jei naujas mokymo metodas pasiteisins, knygos bus išdalintos ir kitoms Vokietijos švietimo įstaigoms.
Kad pateikiami faktai būtų neiškraipyti, knygos kūrime aktyviai dalyvavo profesionalūs istorikai. Be to, komiksų piešinukai paremti originaliomis nacių eros fotografijomis.
Šią savaitę Vokietijoje minimos 75 Adolfo Hitlerio tapimo šalies kancleriu metinės. Šalyje vis labiau baiminamasi, kad jaunoji karta yra nepakankamai informuota apie Holokausto istoriją, o be to, ir domisi ja itin vangiai.
Tiesa, buvo laukta, kad naują mokymo priemonę itin skeptiškai sutiks vyresnės kartos pedagogai. Tačiau tokios problemos neiškilo. Kaip rašo „The Guardian“, kai kurie mokytojai Vokietijoje per istorijos pamokas naudoja ir komiksų knygutę apie Asterikso ir Obelisko nuotykius.