„Žiemos laikotarpiu ir taip tamsu, todėl visais būdais bandome pagyvinti žurnalo puslapius ir pradžiuginti skaitytojus“, – sako „Vogue“ žurnalo redaktorė Alexandra Shulman. Kita vertus, ji neslepia, kad modeliai vengia šypsotis, nes tai jiems atrodo pernelyg komerciškai.
„Šypsojimasis gali sustiprinti mūsų imuninę sistemą, sumažinti įtampą ir kraujospūdį bei pakeisti kitų žmonių išankstinį nusistatymą apie mus“, – teigia gydytojas Marcas Stibichas.
Amerikiečių televizijos žvaigždė Linda Kelsey neslepia, kad ne kartą ją buvo apėmusi gili depresija, tačiau po kurio laiko, vadovaudamasi tam tikrais, dabar jau kasdieniniais, metodais, ji išmoko su ja kovoti.
„Pirmiausia, jei eidami iš darbo jaučiatės prislėgti, vietoje to, kad žiūrėtumėte į šaligatvį, pakelkite akis ir pažvelkite į tolį. Antra, jei atsikeliate iš lovos susirūpinę, žiūrėkite į save veidrodyje ir šypsokitės tol, kol pasijusite geriau. Iš pradžių tai gali atrodyti keista, tačiau, patikėkite, tai išties veikia“, – dalinasi patirtimi L. Kelsey.
žurnalo viršelis (nuotr. Alloverpress.ee)
1872 metais Čarlzas Darvinas buvo įsitikinęs, kad mūsų fizinės emocijų išraiškos daro didelę įtaką mūsų jausmams. Nors dauguma mokslininkų su tuo nesutinka, šiandien jau įrodyta, kad veidas vaidina ypatingai didelį vaidmenį mūsų emocijoms.
Ironiška, bet botulino injekcijos, kurių dėka galime atrodyti jaunesni ir dėl to jaustis laimingesni, yra sukurtas taip, kad ribotų veido raumenų darbą. Pasak psichologų, negalėdami šypsotis, mažiname ir mus lydinčios emocijos intensyvumą. O negalėjimas judinti veido raumenų priveda prie riboto gebėjimo jausti emocijas.
Amerikiečių žurnale „Emotion“ (liet. Emocija) buvo publikuojamas straipsnis, kuriame tyrėjai palygino botulino injekcijas besidarančių tyrimo dalyvių ir niekada neturėjusių injekcijų dalyvių emocijų intensyvumą. Jiems buvo rodomi pyktį, pasibjaurėjimą, džiaugsmą ir laimę vaizduojantys video klipai ir tuo tarpu buvo stebimos jų reakcijos.
Psichologės Ursula Hess ir Sylvie Blairy priėjo išvados, kad aktyvinant tam tikras veido raumenų grupes, mūsų kūnas atitinkamai į tai reaguoja ir patiria tą emociją. Kitaip tariant, jeigu jūs šypsotės, jūsų kūnas išskiria laimės hormonus serotoniną ir dopaminą, ko, nenuostabu, kad stokoja botulino injekcijų fanai.
Kadangi su laiku senstame, geriausias ginklas nuo senėjimo (neskaitant plastinės chirurgijos operacijų) yra šypsena. Pati Linda Kensley sako, kad kai šypsosi, pasak jos partnerio, atrodo 10 metų jaunesnė.
„Šypsena man kaip „maža juoda suknelė“, kuri niekada „neišeis“ iš mados“, – tikina Linda.