• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) atlieka vienos didžiausių Lietuvoje „Vilniaus prekybos“ grupės pagrindinio akcininko Nerijaus Numavičiaus mokestinį tyrimą. Mokesčių inspektoriai analizuoja vykdytas finansines operacijas, kurių metų N.Numavičiui buvo išmokėta daugiau kaip 19 mln. eurų.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) atlieka vienos didžiausių Lietuvoje „Vilniaus prekybos“ grupės pagrindinio akcininko Nerijaus Numavičiaus mokestinį tyrimą. Mokesčių inspektoriai analizuoja vykdytas finansines operacijas, kurių metų N.Numavičiui buvo išmokėta daugiau kaip 19 mln. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie tyrimą VMI yra informavusi Vilniaus miesto apylinkės teismą, nagrinėjantį N.Numavičiaus ieškinį Mindaugui ir Gintarui Marcinkevičiams. N.Numavičius siekia, kad Marcinkevičiai paneigtų viešą informaciją, jog jis iš Nyderlandų bendrovės neva pasisavino ir išplovė apie 20 mln. eurų turto ir nesumokėjo mokesčių Lietuvoje.

REKLAMA

VMI atstovė spaudai Rūta Asadauskaitė BNS sakė negalinti patvirtinti, kads VMI atlieka N.Numavičiaus mokestinį patikrinimą, nes informacija apie tokius fizinių asmenų patikrinimus nėra vieša. Tai, kad toks tyrimas atliekamas, BNS patvirtino N.Numavičiaus kontroliuojamų holdingų vadovė Diana Dominienė.

REKLAMA
REKLAMA

„VMI patikrinimą vertiname teigiamai, kadangi jis yra svarbus šiuo metu vykstančiai reputacijos gynimo bylai ir padėtų išsklaidyti abejones dėl N.Numavičiaus sąžiningo mokestinių prievolių vykdymo“, - BNS sakė D.Dominienė.

Vertinami 2014-2015 metų finansiniai sandoriai

VMI pažymoje teismui, kurios kopiją turi BNS, nurodoma, kad mokesčių inspektoriai analizuoja informaciją apie Nyderlandų, Kipro ir Lenkijos įmonių 2014 ir 2015 metais sudarytus finansinius sandorius, kuriais N.Numavičiui buvo išmokėta 19,264 mln. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2014 metais Nyderlandų įmonė „TAF Asset 11 B.V.“ suteikė 25,8 mln. eurų paskolą Kipro bendrovei „Bertona Holdings Limited“. Po šio sandorio buvo sudaryti akcijų ir reikalavimų perleidimo sandoriai tarp „TAF Asset 11 B.V.“, „Bertona Holdings Limited“, Lenkijos įmonės „Emirt 77“ bei Kipro įmonių „Averline Holdings Limited“ ir „Miglione Investments“, kurių pagrindu 19,783 mln. eurų skolos dalis buvo perleista „Miglione Investments“.

REKLAMA

Perleidus skolos dalį, „Bertona Holdings Limited“ išmokėjo 19,783 mln. eurų „Miglione Investments“, kuri šia suma sumažino įstatinį kapitalą ir atsilaisvinusias lėšas išmokėjo privilegijuotų akcijų savininkei - Kipro bendrovei „Amarentio Holdings Limited“. 2015-aisiais buvo sumažintas jau „Amarentio Holdings Limited“ įstatinis kapitalas ir 19,264 mln. eurų išmokėta jos akcininkui N.Numavičiui.

REKLAMA

Pažymą, kurioje nurodomi šie sandoriai, VMI teismui pateikė balandžio pabaigoje, joje rašoma, kad tyrimas tuo metu dar nebuvo baigtas. Pasak D.Dominienės, tyrimas dar nėra baigtas.

„Mes aktyviai bendradarbiaujame su VMI, operatyviai pateikiame visus patikrinimui reikalingus dokumentus, informaciją. Esame suinteresuoti kaip įmanoma greičiau gauti galutinę patikrinimo išvadą – ji išsklaidytų visas abejones ir faktiškai patvirtintų, kad mūsų oponentai skleidžia tikrovės neatitinkančią informaciją. Deja, balandį pradėtas VMI mokestinis patikrinimas šiuo metu yra sustabdytas iki tol, kol bus surinkta ir įvertinta informacija iš susijusių juridinių asmenų“, - BNS sakė D.Dominienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

N.Numavičiaus atstovai kaltinimus neigia

Apie šiuos sandorius šių metų pradžioje rašė portalas delfi.lt. Tuomet M.Marcinkevičius portalui teigė, kad per „TAF Asset 11 B.V.“ galimai buvo išplauta daugiau nei 20 mln. eurų VP grupės akcininkų turto ir nuslėpta bent 3 mln. eurų mokesčių į biudžetą, o G.Marcinkevičius tvirtino, kad tokiu būdu buvo pavogti pinigai iš VP grupės akcininkų ir valstybės.

REKLAMA

N.Numavičiaus atstovai apkaltino Mindaugą ir Gintarą Marcinkevičius melagingos informacijos skleidimu ir kreipėsi į teismą.

„Ieškinys Vilniaus miesto apylinkės teismui paduotas dėl paskleistų duomenų pripažinimo neatitinkančiais tikrovės, žeminančiais asmens garbę ir orumą ir įpareigojimo tokius duomenis paneigti“, - vasarį BNS sakė N.Numavičiaus advokatas Pranas Švedas.

REKLAMA

Anot jo, sandoriais, apie kuriuos informaciją pateikė Marcinkevičiai, N.Numavičius pats paskolino įmonėms pinigų, įsigydamas išperkamąsias akcijas, o po metų paskola jam buvo grąžinta, išpirkus minėtas akcijas.

D.Dominienė BNS patvirtino, kad N.Numavičiaus atstovų pozicija šiuo klausimu išlieka tokia pati.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teismas bylą pradėjo nagrinėti iš esmės

N.Numavičiaus ieškinys Vilniaus miesto apylinkės teisme ketvirtadienį pradėtas nagrinėti iš esmės, posėdyje liudijo D.Dominienė.

„Teismui pateikiau informacijos apie šių sandorių aplinkybes, patvirtinau, kad N.Numavičius paskolino, o vėliau atsiėmė paskolintus pinigus. Tai nėra apmokestinama operacija“, - BNS sakė D.Dominienė.

REKLAMA

Pasak jos, teismui taip pat buvo pateikti duomenys apie „TAF Asset 11 B.V.“ finansinę būklę.

„Paliudijau, kad TAF Asset 11 B.V.“ tęsia veikla, niekas šioje įmonėje nebuvo išgrobstyta. Bendrovės audituotas balansas aiškiai rodo, kad įmonės turtas 2014 ir 2015 metais ne sumažėjo, o padidėjo“, - tvirtino D.Dominienė.

REKLAMA

Kitas teismo posėdis planuojamas rugpjūčio 24 dieną.

M.Marcinkevičiaus ir N.Numavičiaus konfliktas tęsiasi dvejus metus

Nuo 7 iki 8 proc. akcijų įvairiose „Vilniaus prekybos“ grupės įmonėse turintis M.Marcinkevičius konfliktuoja su pagrindiniu grupės akcininku N.Numavičiumi. 2015-ųjų vasarą M.Marcinkevičius pareiškė, kad jam pasitraukus iš „Akropolius“ valdančios įmonės vadovo pareigų, prasidėjo pokyčiai – pradėjo kurtis dešimtys holdingų, skirtų atriboti veikiančias bendroves nuo grupės akcininkų. M. Marcinkevičius tikino, kad „Vilniaus prekybos“ grupėje buvo taikoma „ypač agresyvi“ mokesčių planavimo sistema.

REKLAMA
REKLAMA

„Vilniaus prekybos“ grupės atstovai kaltinimus mokesčių slėpimu neigia ir tvirtina, kad taip M.Marcinkevičius jam naudingomis sąlygomis siekia agresyviai pasitraukti iš grupės.

Neoficialiai teigiama, kad 7-8 proc. akcijų įvairiose VP grupės įmonėse turintis M.Marcinkevičius už jas siekia gauti apie 320 mln. eurų - kur kas daugiau nei kiti pastaruoju metu akcijas pardavę grupės akcininkai. Pavyzdžiui, Žilvinui Marcinkevičiui už 13-os įmonių, išskyrus Maltos „Relvit“ bei Estijos „Klarus Group Holding“, apie 15 proc. akcijų paketus pernai buvo sumokėta 141,9 mln. eurų, rodo

BNS turimos pasiūlymų pasinaudoti pirmumo teise kopijos.

Verslininkai ir jų kontroliuojamos įmonės santykius aiškinasi skirtinguose teismuose, VP grupės akcininkų santykiai sulaukė Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) ir teisėsaugos dėmesio. Jie taip pat figūruoja ir politinės korupcijos byloje - „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis apie tai kalbėjosi su buvusiu VMI viršininku Dainoru Bradausku, kuris šių metų sausį buvo atleistas iš pareigų už korupcinę veiklą ir šiurkščius tarnybinius pažeidimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų