Tai verslininkas pareiškė trečiadienį po susitikimo prezidentūroje, kur diskutuota apie ekonomikos atsparumą, Kinijai paskelbus neoficialias sankcijas Lietuvai.
„Ta situacija galutinai paaiškėjo: užsienio reikalų ministras gana tiesiai pasakė, kad situacija su Kinija ir Europos Sąjunga nesikeis, prekyba iš Lietuvos ir santykiai su Kinija ir ES nepasikeis. Tai formaliai mes buvome paaukoti dėl vertybinės politikos“, – sakė K. Vizbaras.
„Vadinasi, mes turime fokusuotis dabar į ateitį, vystyti savo gamybos iškėlimo planus, plėtrą kitose valstybėse ir taip supratome, kad greitų pasikeitimų šitoje situacijoje nebus“, – pridūrė verslininkas.
Pasak K. Vizbaro, įmonė planuoja plėstis ne Lietuvoje, o kitose šalyse.
„Tai, kas yra Lietuvoje, tai liks, nėra prasmės tai iškelti, bet tiesiog reikia kelti gamybą tam, kad galėtume dalyvauti globaliose tiekimo grandinėse. Tada tai, kas liks Lietuvoje, tarnaus kažkokiems nišiniams dalykams, kur įmanoma išvengti Kinijos dalyvavimo tiesiogiai ar netiesiogiai“, – sakė jis.
„Mes tai jau darome ir daugelis mūsų sektoriaus įmonių jau daro dabar, realiu laiku“, – pridūrė K. Vizbaras.
Komentuodamas Vyriausybės planus remti nuo Kinijos nukentėjusį verslą, K. Vizbaras aiškino, jog lazerių verslas orientuotas ne į paramą – jam reikia sąlygų veikti sėkmingai ir be kliūčių.
„Reikia suprasti, kad tiek automobilių, tiek lazerių technologijų sektorius, kuris nori dirbti per globalias tiekimo grandines, negali ignoruoti to fakto, kad Kinija tose grandinėse dominuoja. Taip tiesiog yra. Ir jeigu mes negalime parduoti savo gaminių, komponentų nei tiesiogiai, nei netiesiogiai, tai mes šioje geografinėje vietoje negalime vykdyti veiklos arba bent jau labai ženklios dalies verslo, tai mes tą dalį ir perkeliame. Tai šiuo metu ir vyksta“, – sakė vienas iš „Brolis Semiconductors“ įkūrėjų.
K. Vizbaras anksčiau portalui 15min.lt patvirtino, kad bendrovė rimtai svarsto atsisakyti idėjos Lietuvoje įrengti naują gamybos liniją.
2011 metais Lietuvoje įkurta „Brolis semiconductors“ kuia ir gamina puslaidininkių optoelektroninius prietaisus, skirtus gynybos ir saugumo sektoriams. 2019 metais atskirta su gynyba nesusijusi verslo dalis į naują „Brolis Sensor Technology“ grupę, kuriančią naujos kartos hibridinius puslaidininkinius lustus. Įmonė per dvejus–trejus metus ketino investuoti į plėtrą virš 50 mln. eurų.