Seime svarstoma Šeimos politikos koncepcija supriešino jos rengėjus bei nevyriausybinių organizacijų atstovus.
Nevyriausybininkai pasipiktinę koncepcijoje įtvirtintu diskriminuojančiu šeimos apibrėžimu, pagal kurią vienišos motinos, vieniši tėvai, našliai, našlės, išsiskyrusios šeimos ar partnerystėje auginantys vaikus žmonės nepripažįstami šeimomis ir nepalaikomi valstybės.
„Remiantis šia koncepcija, prie kurios bus derinami kiti įstatymai bei teisės aktai, tik santuoka grindžiamoms šeimoms bus teikiamos įvairios lengvatos - nuo paramos įsigyjant būstą iki pirmenybės priimant į valstybės tarnybą“, - teigiama nevyriausybininkų pranešime spaudai.
Anot jų, dabar rengiama Šeimos politikos koncepcija ignoruoja realybę, jog šiuo metu trečdalis Lietuvos vaikų gimsta ne santuokos pagrindu sukurtose šeimose, bei neatsižvelgia į Konstitucijoje įtvirtintus lygybės principus bei piliečių asmeninio gyvenimo apsaugą.
Visuomenininkai taip pat nuogąstauja, jog Seimui patvirtinus diskriminuojančią valstybinę šeimos koncepciją po jos bus priimti antikonstitucines priemones siūlantis Paramos šeimai pagrindų įstatymas bei abortų draudimo įstatymas.
Savo nuomonę nevyriausybininkai žada išsakyti ir ketvirtadienį prie Seimo rūmų rengiamame pikete, kuriame rengs teatralizuotas akcijas, o parlamentarams įteiks iš vaikų surinktus žaisliukus su užrašu „Aš ir mama - šeima“, kviečiančius nebalsuoti už diskriminacinį Šeimos politikos koncepcijos variantą.
Tuo metu koncepciją rengusios parlamentarės - valstietė liaudininkė Rima Baškienė, konservaotrės Irena Degutienė ir Vincė Vaidevutė Margevičienė bei „darbietė“ Etela Karpickienė - atmeta nevyriausybininkų išsakytus priekaištus. Anot jų, koncepcija tik įtvirtina konstitucinę nuostatą, kad „šeima yra valstybės ir visuomenės pagrindas, kurioje ugdomos esminės etinės bei kultūrinės vertybės, užtikrinančios kiekvieno asmens gerovę ir Lietuvos valstybės bei tautos istorinį išlikimą“.
Parlamentarės taip pat atmeta priekaištus, jog koncepcijoje įtvirtinta šeimos samprata diskriminuoja ne santuokoje gyvenančias šeimas.
„Koncepcijoje laikomasi nuostatos, kad gindama motinystę, tėvystę ir vaikystę valstybė globoja visus artimos giminystės ryšių, ugdymo, tarpusavio pagalbos ir bendro ūkio vedimo siejamus asmenis. Našlaičių, vienišų motinų ar tėvų ir jų vaikų, sugyventinių vaikų globą reglamentuoja kiti teisės aktai. Tai įrodo kad ne santuokoje gimę vaikai nusipelno tokio pat valstybės dėmesio bei palaikymo, kaip ir santuokoje gimę jų bendraamžiai ir kitų teisės aktų pagrindu išmokos ir parama gaunama vienodai“, - teigiama koncepcijos rengėjų išplatintame pareiškime.
Seimo narių parengtoje koncepcijoje nurodomos valstybinės šeimos politikos veiksmų kryptys vaikų ugdymo, švietimo, užimtumo, socialinės paramos, sveikatos ir vaiko saugumo šeimoje srityse.
Dokumente siūloma sudaryti sąlygas stiprinti tėvų, kaip pirmųjų ir svarbiausių vaiko ugdytojų vaidmenį, remti švietimo ir socialinės pagalbos programas, ugdyti šeimos neturinčių asmenų drąsą ir gebėjimą kurti šeimą bei įsipareigoti santuokai, formuoti teigiamą visuomenės požiūrį į šeimą, riboti šeimos institutą griaunančius viešumos veiksnius.
Koncepcija yra bendro pobūdžio dokumentas, apibrėžiantis valstybės tikslus bei uždavinius tam tikroje srityje. Jei Seimas jai pritaria, tuomet rengiami atitinkami įstatymų projektai bei pataisos.