• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valdžia planuoja darbdaviams suteikti galimybę nuo darbo nušalinti nepasiskiepijusius darbuotojus. Visgi nušalinimas grėstų ne visiems. Nuo jo išsisukti galėtų Seimo nariai, nes tam nėra konstitucinio pagrindo.

Valdžia planuoja darbdaviams suteikti galimybę nuo darbo nušalinti nepasiskiepijusius darbuotojus. Visgi nušalinimas grėstų ne visiems. Nuo jo išsisukti galėtų Seimo nariai, nes tam nėra konstitucinio pagrindo.

REKLAMA

Vyriausybė planuoja leisti darbdaviams nušalinti nuo darbo nepasiskiepijusius darbuotojus. Išimtis būtų taikoma tiems darbuotojams, kurie negali gauti vakcinos dėl medicininių priežasčių.

„Vienas klausimas dėl vieno projekto, kuris taip pat yra taikomas ir Latvijoje, kur yra galimybė darbdaviui nušalinti darbuotoją, kuris atsisako skiepytis ne dėl medicininių priežasčių, jei tas darbuotojas neturi galimybės dirbti nuotoliu“, – prieš keletą savaičių Vyriausybės posėdyje idėją pristatė premjerė Ingrida Šimonytė.

Galimybė į darbą patekti tik su galimybių pasu jau įvesta ir Seime bei Vyriausybėje. Praėjusią savaitę pranešta, kad į Seimą ir Vyriausybę bus įleidžiami tik pasiskiepiję, persirgę koronavirusu arba neigiamą testą turintys darbuotojai.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi tokia tvarka taikoma tik kanceliarijos darbuotojams, o ne tautos išrinktiesiems. Apie tai, kad išimtis Seimo nariams neturėtų būti taikoma, kalbėjo ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) narys, Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas.

REKLAMA

„Kalbant apie Seimo narius, nemanau, kad Vyriausybei įvedus ribojimus kitiems dirbantiesiems, Seimas turėtų būti išimtis. Laiko pasiskiepyti turėjome į valias. O jei vienas ar kitas „sveikos gyvensenos“ entuziastas primygtinai to nedarys, testuotis kasdien – visos galimybės“, – socialiniuose tinkluose praėjusią savaitę rašė politikas.

Tačiau panašu, kad P. Saudargo išsakytos mintys realiu ribojimu Seimo nariams nevirs. Buvęs Konstitucinio Teismo teisėjas, Mykolo Romerio universiteto (MRU) profesorius Vytautas Sinkevičius naujienų portalui tv3.lt teigė, kad sunku įsivaizduoti, kad nuo darbo būtų nušalinami skiepytis atsisakantys Seimo nariai.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, Konstitucija numato pagrindus, kada Seimo narys netenka įgaliojimų. Konstitucijoje nustatytų pagrindų sąrašas yra baigtinis ir išsamus, nei įstatymais, nei Vyriausybės nutarimais to sąrašo išplėsti negalima.

Profesorius patvirtino, kad Seimo nario nuo darbo nušalinti dėl nepasiskiepijimo negalima, nes tokio konstitucinio pagrindo nėra ir įstatymuose jis negali atsirasti. Visgi V. Sinkevičiaus nuomone, nepasiskiepiję Seimo nariai ne iki galo tarnauja visuomenės gerovei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Seimo nariai, kurie, deja, yra prisijungę prie taip vadinamų antivakserių arba prie tų žmonių, kurie vengia skiepytis, skatina nesiskiepyti ir panašiai, mano galva, nevisiškai laikosi duotos priesaikos vykdyti Konstituciją ir įstatymus, tarnauti demokratijai, žmonių gerovei“, – teigė V. Sinkevičius.

Vyriausybė praėjusią savaitę iš esmės apsisprendė priimti pluoštą sprendimų, kurie jau netrukus stipriai apribos galimybių paso neturinčių žmonių gyvenimą. Nors vieni pakeitimai jau turėtų įsigalioti artimiausiomis dienomis, kai bus pasiektas 250–300 COVID-19 lovų užimtumas, daliai veiklų būtų duodamas pereinamasis laikotarpis iki rugsėjo 13 d. Tiesa, ministrų kabinetas sutarė, kad dar galimi nutarimo pakeitimai. Galutinis sprendimas dėl ribojimų neturintiems galimybių paso turėtų būti priimtas šį trečiadienį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų