• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniuje, Visorių-Santariškių rajone, įsikurs valstybinės reikšmės integruotų biomedicinos mokslo, studijų ir verslo centras. Šiandien Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, Vilniaus ir Gedimino technikos universitetų vadovai, biotechnologijos, farmacijos ir medicinos mokslo bei verslo institucijų atstovai pasirašė memorandumą, kuriuo įsipareigojo bendradarbiauti kuriant tokį valstybinės reikšmės centrą. Valstybės ir miesto konkurencingumui svarbūs Visorių-Santariškių ir Saulėtekio žinių ekonomikos branduoliai numatyti Vilniaus miesto strateginiame plane.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiandien pasiekėme tvirtą ir aiškų susitarimą drauge kurti Visorių-Santariškių slėnį. Šis valstybinės reikšmės projektas yra svarbus ne tik mūsų miestui – čia kursis naujos geros darbo vietos, plėtosis šis miesto rajonas. Visorių-Santariškių slėnio plėtra svarbi visai valstybei – šiuo projektu didiname Lietuvos tarptautinį konkurencingumą“, - sakė Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.

REKLAMA

Memorandumą pasirašiusios šalys konstatuoja, kad Lietuvos biomedicininos studijos, mokslas ir verslas turi gerų specialistų, gerą verslo startą, tačiau stokoja suderintų veiksmų ir šiuolaikinės įrangos. Šalys mano, kad apjungus studijas, mokslą ir verslą galima būtų Lietuvos biomedicininius tyrimus ir verslą paversti gerai išvystyta, konkurencinga tarptautinėje rinkoje prioritetine Lietuvos pramonės šaka.  Kuriant Slėnį bus siekiama sutelkti, atnaujinti ir optimizuoti šalies biotechnologijos ir biomedicinos mokslinių tyrimų sektoriaus infrastruktūros ir žmogiškuosius išteklius, sustiprinti mokslinių tyrimų ryšius su verslu ir studijomis, sukurti palankią aplinką žinioms ir technologijoms perduoti į verslą, pritraukti didelio intelektinio potencialo vidaus ir užsienio investicijas.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuva jau seniai garsėja pasaulyje savo aukštos kvalifikacijos biochemijos ir biotechnologijų specialistais, rengiamais Vilniaus universitete. Talentingiausi Lietuvos moksleiviai renkasi kaip tik biochemijos studijas. Paskutiniais metais bioinžinerijos ir bioinformatikos specialistai pradėti rengti ir Vilniaus Gedimino technikos universitete. Tarptautinio lygio moderniosios biochemijos ir biotechnologijos mokslas sėkmingai vystomas Biochemijos ir Biotechnologijos mokslo institutuose. Iš visų lėšų, kurias per pastaruosius 3 metus Lietuvos mokslininkai laimėjo tarptautinių mokslo programų konkursuose beveik 20 proc. teko šiems institutams. Lietuvos biotechnologijos pramonės įmonės „Fermentas“ ir „Sicor Biotech“ žinomos visame pasaulyje ir savo unikalius produktus (per 300 pavadinimų) eksportuoja į daugiau nei 100 pasaulio šalių.

Lietuvos gydymo įstaigose dirbantys specialistai savo kvalifikacija nenusileidžia geriausiuose pasaulio gydymo centruose esantiems specialistams, o būtent Visorių-Santariškių rajone koncentruojasi nacionalinio lygmens gydymo institucijos.
Memorandumą dėl slėnio įkūrimo pasirašė Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, Vilniaus universiteto rektorius Benediktas Juodka, Vilniaus Gedimino technikos universiteto prorektorius Raimundas Kirvaitis, Biochemijos instituto direktorius Valdas Laurinavičius, Biotechnologijos instituto direktorius Algimantas Pauliukonis, Lietuvos farmacijos pramonės įmonių asociacijos prezidentas Algirdas Bumelis, UAB biotechnologinės farmacijos centro „Biotechpharma“ generalinis direktorius Linas Galkauskas, UAB „Fermentas“ generalinis direktorius Viktoras Butkus, VšĮ „Šiaurės miestelio technologijų parkas“ direktorius Gediminas Pauliukevičius ir Santariškių medicinos įstaigų asociacijos prezidentas Arvydas Laurinavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų